Cifa'dan yeni teknoloji üretimler

11 Haziran 2014 Çarşamba - 12:15
Kategori: Ayın Konusu

PAYLAŞ

Yeni seri mobil beton pompaları, 3. Boğaz Köprüsü, Körfez Geçiş Köprüsü gibi projelerde yerini alıyor.
Yeni seri mobil beton pompaları, 3. Boğaz Köprüsü, Körfez Geçiş Köprüsü gibi projelerde yerini alıyor.

Karyer Tatmak Şirketler Grubu tarafından satışa sunulan Cifa marka mobil beton pompaları, gelişen teknoloji sayesinde daha hafif booma sahip bir yapıda üretiliyor. Yeni seri mobil beton pompaları, 3. Boğaz Köprüsü, Körfez Geçiş Köprüsü gibi projelerde yerini alıyor. 

Uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren Karyer Tatmak Şirketler Grubu, Cifa markalı mobil beton pompalarının Türkiye distribütörlüğünü üstleniyor. Yeni seri olan K52L ve K55L model Cifa marka mobil beton pompaları, 4 dingil üzerine monte edilebilen yüksek boomlu makineler olarak ön plana çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi ile daha hafif ve daha uzun boomlar, daha hafif ve dayanıklı çelik konstrüksiyon ile makinelerin hafifletilmesi sağlanıyor. Yasal tonaj içerisinde daha uzun boomlu makineleri Türkiye'de de şantiye sahalarında yerlerini alıyor. Cifa yetkilileri, tasarımda FEM - Sonlu elemanlar yöntemi ile dizayn edilen boom ve çelik konstrüksiyonun bilgisayar simülasyonları ile makinelerin minimum 10 yıllık çalışma durumları görülerek, gerekli önlemler alınarak ve yapısı güçlendirilerek pazara sunulduğunu belirtiyor. K55L modelinde olduğu gibi S690QL malzeme ile yapılan boomların yerini artık S960QL malzemeli boomlar almaya başlıyor. Yetkililer, “Cifa markasını Karyer - Tatmak olarak, Türkiye pazarına genellikle PA 1506/909 pompalama ünitesi ile satıyoruz. Bu sistemde müşterilerimiz beton pompamızdan saatte 150 metreküp kapasite elde edebiliyorlar” diyor. K52L ve K55L model pompalarının çalıştığı projeler arasında ise 3. Köprü inşaatı, Çamlıca'da yapılan Türkiye'nin en büyük Cami inşaatı, Körfez Geçiş Köprüsü projeleri yer alıyor.

Dikkat edilmesi gereken konular
Mobil beton pompası kullanımında en çok nelere dikkat etmek gerektiğine dair ise yetkililer, şu yanıtı veriyor: "Mobil beton pompalarında maalesef operatör hataları sebebiyle çok ciddi maddi ve insan hayatına mal olan kazalar yaşanabiliyor. Bu sebeple iş sağlığı ve güvenliği konusu her zaman birinci planda olması gerekiyor. Yeni nesil beton pompalarında iş güvenliği için bu yenilikçi teknolojileri kullanmakta fakat hazır beton firmaları, beton sahasında her koşul altında betonu dökmeye çalıştıkları için bu sistemleri devre dışı bıraktıkları da görülüyor. Özellikle mobil beton pompalarında kurulması riskli alanlarda ilk önce iş sağlığı ve güvenliğini düşünerek, çevresindeki çalışanları ve yapıları dikkate alarak kurulum yerinin güvenliği sağlanmalı, kurulacak olan pompanın da bununla birlikte doğru şekilde kurulması gerekiyor. En hassas noktayı ise zemin ve çevredeki yapılar oluşturuyor.” Karyer Tatmak Şirketler Grubu, satış sonrası hizmet alanında da müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu konu ile ilgili bilgi veren yetkililer: "Karyer Tatmak Şirketler Grubu olarak bu sektörde ilkleri gerçekleştirmiş bir firmayız. Yılların getirmiş olduğu tecrübe, bilgi birikimi ve sektörün aciliyetlerinin bilincinde olarak uzman kadromuz ile tüm Türkiye ve çevre ülkelerimize 7/24 satış sonrası hizmetini kendi personellerimiz ve yetkili servislerimiz aracılığı ile sunuyoruz. Türkiye'de ayrıca bir ilk olan EN473 standardizasyonuna sahip yetkilendirilmiş personellerimiz ile beton pompalarının çelik konstrüksiyon ve boomlarının NDT kontrollerini gerçekleştirerek raporluyoruz. Bildiğiniz üzere bu Avrupa standartlarında her 500 çalışma saati ya da yılda 1 yapılması zorunlu olan bir kontroldür.”

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap