KCP mobil beton pompaları

11 Haziran 2014 Çarşamba - 12:15
Kategori: Ayın Konusu

PAYLAŞ

Enka Pazarlama'nın distribütörlüğünü üstlendiği KCP mobil beton pompalarının kullanımı her geçen gün artıyor
Enka Pazarlama'nın distribütörlüğünü üstlendiği KCP mobil beton pompalarının kullanımı her geçen gün artıyor

Enka Pazarlama'nın distribütörlüğünü üstlendiği KCP mobil beton pompalarının kullanımı her geçen gün artıyor. 24 metreden 52 metreye kadar erişim mesafesi ile satışa sunulan pompalar, Miltaş - Ağaoğlu 1453, Ergünler Yol Yapı, Ataşehir Finans Merkezi projelerinde çalışıyor.

Enka Pazarlama tarafından satışı gerçekleştirilen KCP mobil beton pompaları, teknik anlamda aynı kalitede ve özellikte parçalar kullanılarak üretiliyor. 24,38, 42, 48, 52 metre erişim mesafeleri bulunan pompalar, hidro mekanik alt yapılı olması, işletim ve servis kolaylığı sağlaması ve radio vericili uzaktan kumanda dışında elektronik - dijital ekipmanların pompada yer almaması ile ön plana çıkıyor. Pompaların bom yapısı SSAB (İsveç) ve Sumitomo (Japon) üretimi çeliklerden oluşuyor. Bomlarda kullanılan çelik kalitesi operasyon esnasında karşılayacağı stres ve mukavemet dikkate alınarak tercih ediliyor. Dünyaca kabul görmüş ve kullanıcılar tarafından tercih edilen beton pompası parça ve donanımları (HYDAC, HAWE, Kawasaki, Rexroth, HBC, Bosch vb.) pompa üretimlerinde bulunuyor. Pazardan yeni pay almaya başlayan KCP, Betonsa, Miltaş - Ağaoğlu 1453, Ergünler Yol Yapı, Ataşehir Finans Merkezi projelerinde görev alıyor. Enka Pazarlama, bu yıl pazar payını buna benzer önemli projelerde yer alarak arttırmayı ve kalite imajını saygın beton üretici firmalarına kabul ettirmeyi hedefliyor. Mobil beton pompası kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken hususları, Enka Pazarlama yetkilileri şu şekilde özetliyor: “Bu husus birçok farklı parametreye bağlı olmakla birlikte öncelikle pompa operatörünün konusunda eğitimli olması gerekiyor. Operatör her gün işe başlamadan önce üreticinin belirtmiş olduğu kontrol noktalarını gözden geçirmesi ve kontrolleri yapması gerekiyor. Ayrıca çalışma sırasında en üst seviyede emniyet tedbirlerine uyması ve güvenli çalışma alanını sağlayarak operasyonu gerçekleştirmeli.”

Hızlı parça temini

Mobil beton pompalarının çalışma sahaları, inşaatların gerçekleştirildiği bölgeye göre değişmekle birlikte risk de içerebiliyor. Enka Pazarlama yetkilileri, konu ile ilgili olarak şu noktalara dikkat çekiyor: “Öncelikle beton pompasının kurulacağı zeminin çalışmaya uygun mukavemette olmalı. Pompanın dengeli bir şekilde konumlandırılmalı ve çalışacağı yöne doğru sabitleme ayakları tam olarak açılmalı. Zemin mukavemeti düşük olan çalışma alanlarında ayakların altına üretici tarafından ağırlık hesabı yapılarak tavsiye edilmiş olan destek takozları kullanılmalı ve zemin kuvvetlendirme çalışması yapılmalı. Üreticinin belirlemiş olduğu maksimum çalışma eğimi dikkate alınmalı ve uygunsuz eğimdeki ortamlarda pompa kurulumuna yapılmamalı veya gerekli tedbirler alınarak uygun eğim koşulları sağlanmalı.” Enka Pazarlama, Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana Bölge müdürlükleri ile yedek parça ve servis hizmetleri sunuyor. Müşterilerin bölgelerinde çalıştığı ve tercih ettiği yerel servis noktaları ile yetkili servis anlaşmaları gerçekleştiren firma, ayrıca beton pompası teslimatlarında firma operatörüne işletim ve teknik eğitim gerçekleştiriyor. Her noktada hizmet verilebilir olmayı hedefleyen firma, İstanbul ve Ankara merkezli olarak yedek parça stoğu bulundurarak müşterilerin hızlı ve güvenilir parça teminini sağlıyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap