Marmara Kule’nin tercihi “sarı perdeler”

13 Nisan 2017 Perşembe - 09:15
Kategori: Beton

PAYLAŞ

Marmara Kule’nin tercihi “sarı perdeler”
Marmara Kule’nin tercihi “sarı perdeler”

Yüksek yapı inşaatlarının maksimum güvenlikle her türlü hava koşulunda aksamadan gerçekleştirilmesi sağlayan, Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi, Kartal’ın en avantajlı lokasyonunda konumlandırılan Marmara Kule’nin tercihi oldu

38 bin 270 metrekare toplam inşaat alanı içerisinde 32 katta 111 metreye yükselecek olan Marmara Kule’nin içerisinde yapılan ticari alan ve sosyal tesisleri sayesinde yeni bir yaşam merkezi yükseliyor. Kristal forma sahip olan kulenin inşaatında ise zor yapı geometrilerinde de kendini kanıtlamış bir güvenlik çözümü olan Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi maksimum güvenlikli çalışma ortamı için en ideal çözümü sunuyor.

Doka ile maksimum güvenlik

Esnek boyutlandırılması sayesinde her türlü değişik geometrideki binanın yapısına adapte edilebilen Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi ile betonarme yapının çepeçevre boşluksuz kapatılması sağlanarak işçiler için her hava koşulunda maksimum güvenlikli çalışma ortamı oluşturuluyor. Kaba yapının yapımını hiçbir şekilde engellemeden yapıyla beraber ve yapı cephesine bitişik hidrolik olarak yükselen sistem ile kule vinçlerin çalışamayacağı yüksek rüzgar hızlarında dahi tırmanma işleminin güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanıyor. Rüzgar geçirmeyen ve boşluksuz kaplama sağlayan Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi, kişinin güvenik hissini artırarak şantiye ekibinin üretkenliğine büyük ölçüde katkı sağlıyor. Artan güvenlik hissi nedeni ile proje daha yüksek verimlilik ile sürdürülüyor ve hidrolik sistem sayesinde de vinç kapasitesinden tasarruf edilmiş olunuyor.

 

 

Proje adı: Marmara Kule

Yatırımcı firma: Gizer-Işık İnşaatBulunduğu yer: İstanbul, Kartal

Yüklenici firma: Akfaz İnşaat

İnşaat Yüksekliği: 11 metre

Kat sayısı: 32 kat

Kullanılan sistemler: Doka XClimb 60 Koruma Perdesi

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER