Liebherr Group, yeni ürünlerini tanıttı

29 Aralık 2017 Cuma - 14:45
Kategori: Beton

PAYLAŞ

Liebherr Group, yeni ürünlerini tanıttı
Liebherr Group, yeni ürünlerini tanıttı

Liebherr Group, Ekim ayında Avusturya’nın Leoben kentinde, uluslararası basın kuruluşlarını ağırlayarak yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı. Yıl sonu değerlendirmelerinin de yapıldığı toplantıda, geliştirilen makinelerin özellikleri hakkında basına kapsamlı bilgi verildi

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Liebherr International AG Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Heissler, Liebherr'in gerçekleştirdiği en son projelerden ve başarılarından örnekler verdi. 2016 yılında zorlu bir pazar ortamına rağmen, Liebherr Group'un, tarihinin en yüksek cirosuna ulaştığını ve toplam satışların 9,009 milyar euro olduğunu belirten Heissler, "2016 yılını 42.300'den fazla çalışanla bitirdik ve yıl boyunca 751 milyon euro yatırım yaptık. 2017'de, genel küresel ekonomiyle birlikte pazar koşullarının iyileştiğini gördük. Sürekli büyümenin hem sanayileşmiş ülkelerde hem de gelişmekte olan ekonomilerde 2017'den 2018'e kadar tamamlanmasını bekliyoruz" dedi. 2017 yılında bölgelere göre büyümede farklılık oluştuğunu dile getiren Heissler, Doğu Avrupa'daki önemli büyüme ve Batı Avrupa'daki ılımlı büyüme, Orta Doğu, Afrika ve Amerika'da ciroyu istenilen bir şekilde dengelediğini ifade etti. Yıl içerisinde en çok büyüyen gruplar arasında hafriyat, mobil vinç, kule vinç, madencilik sektörü olduğunu kaydeden Heissler, "Büyümenin devam etmesini sağlamak için uluslararası üretim tesislerimize, dağıtım ve servis ağımıza önemli ölçüde yatırım yapmaya devam edeceğiz. 2017'de toplam 733 milyon euro yatırım yapacağız. Bu, geçmiş yıllara paralel olarak devam eden yüzde 7,4 yatırım oranına karşılık geliyor. Ayrıca iş gücümüze yatırım yapmaya devam edeceğiz. 2017 sonuna kadar toplam 2 bin 240 yeni çalışan ekleyerek, dünya çapında 44 bin 550'den fazla çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Teleskopik yükleyicide 8 yeni model

Liebherr toplam 26 farklı versiyonda 8 yeni teleskopik yükleyici modeli geliştirdi. Teleskopik yükleyiciler, iki ayrı model hattında satışa sunulacak. Birincisi, malzeme taşıma veya üretim uygulamaları için en üst düzey modellerden oluşuyor. İkincisi ise istifleme ve kaldırma uygulamaları için basit ve maliyet açısından optimize edilmiş diğer modellerden oluşuyor. Yeni nesil teleskopik yükleyiciler, Deutz dizel motorlarına sahip. Bunlar performans ve yakıt tüketimi açısından optimize edilmiş, 3.6 l ve 74 veya 100 kW'lik bir deplasmana, 115 kW'lık 4.1 l'lik bir deplasmana sahip. Motorlar dizel oksidasyon katalizörü (DOC) ve seçici katalitik indirgeme (SCR) sayesinde Euro 4 emisyon standartlarına uygun olarak üretiliyor. Yeni Liebherr teleskopik yükleyicilerin maksimum 40 km/saat hız yapabiliyor. Alternatif olarak makineler 20 km/h ve 30 km/h versiyonlarında sunuluyor. Standart olarak sunulan park freni, otomatik olarak devreye girmesi sayesinde engebeli zeminde güvenlik ve maksimum konfor sağlıyor. Yeni nesil teleskopik yükleyiciler, fabrika çıkışlarında tüm modeller için farklı kumanda kolları ile sunuluyor. Geliştiriciler, özellikle ideal görünürlük, sezgisel ve kullanışlı çalışma konularına odaklanarak ürünleri tasarladıklarını belirtiyor. Makinenin yeni tasarımı, optimum makine güvenliği için kenara ve arkaya, ayrıca yüksek makine üretkenliği için yükün öne doğru görünürlüğünü arttırıyor. Çok yönlü ön cam ve görme hattına uyarlanmış dar dahili ROPS / FOPS koruması ile kabin, yükün en iyi görünümünü sağlıyor. Değer modellerinde kurulu olan 5-in-1 joystick veya S modellerine entegre edilmiş çok fonksiyonlu joystick, tüm temel işlevlerin tek kolla çalıştırılmasını sağlıyor ve böylece sürücünün sol eli direksiyon üzerinde kalabiliyor.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER