DubaiPort'ta RTG kurulumları tamamlandı

05 Kasım 2015 Perşembe - 10:45
Kategori: CPT

PAYLAŞ

DubaiPort'ta RTG kurulumları tamamlandı
DubaiPort'ta RTG kurulumları tamamlandı

DP World Yarımca Konteyner Terminali'nde 18 adet Konecranes marka gezer vincin (RTG) montajları tamamlandı. Proje kapsamında Önder Vinç'e ait 300 ton kapasiteli Terex Demag AC300 ve 6 adet Haulotte HA260PX dizel eklemli platform kullandı.

1.3 milyon TEU kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük konteyner terminallerinden biri olacak DP World Yarımca Konteyner Terminali'nde (DubaiPort) çalışmalar devam ediyor. DP

 

World tarafından 2014 yılı içerisinde sipariş edilen 18 adet Konecranes marka gezer vincin (RTG) sonuncusu montajı tamamlandı. 18 vincin tamamını Önder Vinç'e ait ekipmanlarla gerçekleştirilirken, proje kapsamında 300 ton kapasiteli Terex Demag AC300 ve 6 adet Haulotte HA260PX dizel eklemli platform kullandı.

16 tekerlekli gezer vinçler 7 kamyon şeridi genişliğindeki 1 ila 5 arası konteynerleri üst üste koyma kapasitesine sahip. Vinçler güvenlik sağlaması ve verimliliğin artırılması amacıyla yükleme sırasında oluşacak sarsıntıları önleyen ve hem yük arabası hem de kızak yönlendirmede mikro hareket sağlayabilen Aktif Yükleme Kontrol sistemi, çarpışmaları engellemek için geliştirilen Otomatik kumanda sistemli Konteyner Konumlandırma, yük arabası rehberlik servisi ve kamyon römorkörü anti kaldırma sistemleri ile donatılacak.

 

Detaylı haberi CPT Kasım – Aralık sayısında okuyabilirsiniz

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER