Yatırımlar sürüyor

08 Haziran 2016 Çarşamba - 09:45
Kategori: CPT

PAYLAŞ

Yatırımlar sürüyor
Yatırımlar sürüyor

Ağır nakliye ve proje taşımacılığı alanında hizmet veren Erdoğanlar Ağır Nakliye, yakın dönemde 3. Boğaz Köprüsü Projesi için 285 adet 68 ton ağırlığındaki makaraların taşımasını gerçekleştirdi. Yurtdışı projelerine de taşımalar yapan firma, araç parkı yatırımlarını da sürdürüyor

 

Erdoğanlar Ağır Nakliyat, 1975 yılında kurularak çalışmalara başlamış. İstanbul ve İzmir'de yapılanması olan firma, proje taşımacılığı ve ağır nakliye alanında 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Firmanın Genel Müdürü Tamer Erdoğan, “Kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize anahtar teslimi çözümler sunmaya çalışıyoruz. İhtiyaçları doğru bir şekilde analiz ederek araç parkımıza yatırım yapıyoruz. Proje taşımacılığı ve ağır nakliye konusunda elde ettiğimiz tecrübemizi müşterilerimizin projelerine aktararak, onlara çözümler sunuyoruz” dedi. Pazar ihtiyaçlarını iyi gözlemlediklerini ve makine yatırımlarını da bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdoğan, “Günümüzde Türkiye'nin önde gelen ağır nakliye filolarına sahibiz. Araç parkımızda 70 adet çekici, 90 adet de lowbed bulunuyor” dedi. Proje taşımacılığı, ağır nakliyat, rüzgar santralleri taşımaları, denizyolu ve demiryolu taşımaları alanında hizmet verdiklerini ifade eden Erdoğan, “Tüm Avrupa ülkelerine, CIS ve tüm Ortadoğu ülkelerine taşımalar gerçekleştiriyoruz. Bazı bölgelerde multimodel taşıma hizmetleri sunarak transit süreleri ve maliyetleri minimuma indiriyoruz” dedi. Proje taşımacılığının Türkiye'de her geçen gelişmeye ve büyümeye devam ettiğini değerlendiren Tamer Erdoğan, “Türkiye'de son yıllarda özellikle ağır sanayi alanında ciddi bir yatırım yapılıyor. Bunun yanında altyapı projelerinin de büyüyerek arttığını görüyoruz. Bu gelişmeler, elbette özel çözümleri de beraberinde getiriyor. Ağır sanayi için taşınması ve monte edilmesi gereken parçaların yurtdışından getirilmesi, taşınması, proje taşımacılığı sektörünün de gelişmesini sağlıyor” dedi. Sektörde hizmet veren firmaların da bu gelişim karşısında makine parkı yatırımı yaptıklarını söyleyen Erdoğan, “Biz de bu gelişen sektörün karşısında son 3 yılda 5 milyon Euro civarında bir yatırım yaptık. Son olarak filomuza Belçika'dan 3 adet 52 metreye uzayabilen ve RES projelerinde kullanılan hidrolik dorseleri kattık” dedi.

Referans projeler

 

Türkiye'de önemli referans projelerde yer almış olan Erdoğanlar Ağır Nakliyat, yakın dönemde Marmaray, 3. Boğaz Köprüsü, İzmir – Gebze Körfez Geçiş Projesi ve TANAP projeleri için taşımalar gerçekleştirmiş. Yurtiçinde ayrıca RES ve HES projeleri için de taşımalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, “Yurtdışında ise Türkmenistan, Kazakistan, Rusya, Özbekistan, İran, Irak, Arnavutluk, Nijerya ve Sudi Arabistan'da bulunan müteahhit firmaların projeleri için çeşitli taşımalar yaptık ve halen daha yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca yurtdışında çalışan Türk müteahhit firmaları için Avrupa'dan, Çin’den ve Türkiye'den taşımalar yaparak lojistik hizmet sağlıyoruz” dedi. Yakın dönemde yer aldıkları en hassas projenin 3. Boğaziçi Köprüsü kapsamında gerçekleştirdikleri taşımalar olduğunu vurgulayan Erdoğan, “3. Boğaz Köprüsü Projesi kapsamında 285 adet beheri 68 tonluk makaraların bir hafta gibi bir süre içerisinde şantiyeye taşınması gerekiyordu. Çok kısa bir sürede, sorunsuz bir şekilde yapılması gereken bir projeydi. Proje kapsamında gerek operasyondaki arkadaşlarımız gerek yükleme başındaki supervisorlarımız özel çabada göstererek projeyi başarıyla tamamladı” dedi. Firmalardan gelecek özel taleplere cevap verebilecek bir yapıda olduklarını da hatırlatan Erdoğan, “Örneğin tramvay, metro ve benzeri yükler için raylı dorseler, özel 35 metre havuza sahip hidrolik trailerler, uzun malzemeler için 52 metre uzamalı teleskopik dorselerimiz bulunuyor” dedi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER