Teknovinç'ten geleceğe destek

09 Ocak 2018 Salı - 10:00
Kategori: CPT

PAYLAŞ

Teknovinç'ten geleceğe destek
Teknovinç'ten geleceğe destek

Yıldız Teknik Üniversitesi - İnşaat Fakültesi öğrencileri tarafından Türkiye’de “ilk kez” düzenlenen Ahşap Kule Vinç Yarışması, birbirinden ilginç kule vinç tasarımlarına ev sahipliği yaptı. TeknoVinç sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada, öğrenciler tarafından tasarlanan ahşap kule vinçler öncelikle tasarımların özgünlüğüne göre değerlendirilirken, daha sonra 10 kg. yükleme yapılarak test edildi.

Türkiye’de kule vinç sektörünün gelişimi adına, eğitim konusunu kendisine görev edinen TeknoVinç, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen “Ahşap Kule Vinç Yarışmasında”, bu kez de geleceğin mühendislerini desteklemek için yerini aldı. Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve toplam 13 ekibin yer aldığı yarışmada, öğrenciler tarafından yapılan kule vinçler ilk olarak, TeknoVinç ekibinin de içinde yer aldığı özel bir jüri tarafından, tasarımlarının özgünlüğüne göre puanlamaya tabi tutuldu. Yapılan bu puanlamanın ardından tüm kule vinçler 10 kg. yükleme yapılarak test edildi. Yarışmaya katılan öğrenciler, iki farklı aşamadan oluşan teknik maket yarışması ile eğitim hayatında edindikleri bilgileri, yarışma ortamı içerisinde pratikte uygulayabilme fırsatı yakalamış oldu. Üçer kişiden oluşan toplam 13 takımın yer aldığı yarışmada kazanan 3 takım puanlama kriterlerine göre belirlendi ve takımlara ödül olarak Potain MDT 398 kule vinç maketi, Tekno Şirketler Grubu Kurumsal İletişim ekibi tarafından verildi. Ayrıca TeknoVinç tarafından düzenlenen ve #teknovinc ile fotoğraflarını paylaşan öğrencilerden, en çok beğeni alan fotoğraf sahibine kule vinç maketi hediye edildi. Kazanan öğrencilere aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından kitap setleri ve para ödülleri de verildi.

13 farklı tasarım

TeknoVinç Grup Başkanı Sinan Türeyen jüri olarak, ıhlamur ağacından yapılmış 13 farklı kule vinç maketine puanlamanın yanı sıra, konuşmacı olarak da katılım sağladığı yarışmada genç mühendislik öğrencileri ile deneyimlerini de paylaştı. TeknoVinç Teknik Servis Müdürü Musa Ata ise tüm öğrencilere, kule vinçlerin çalışma prensibi, kurulumu ve sökümü ile ilgili teknik bilgiler verdi. Kendi bünyesinde bulunan personeline mesleki eğitimlerin yanı sıra yüksekte çalışma eğitimi, ilk yardım eğitimi ve pek çok farklı eğitim desteği veren TeknoVinç, Türkiye kule vinç sektörüne eğitimli personel kazandırmayı görev ediniyor. TeknoVinç üniversiteler ile yapılan iş birlikleri çerçevesinde de bu deneyimlerini genç mühendislere aktarmaya devam etmeyi hedefliyor.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER