TeknoVinç’ten özel çözüm

26 Şubat 2018 Pazartesi - 10:45
Kategori: CPT

PAYLAŞ

TeknoVinç’ten özel çözüm
TeknoVinç’ten özel çözüm

İstanbul’da Avrupa yakasında yapımı devam eden Büyükyalı Projesi’nde, toplam 12 adet Potain kule vinç ve 10 adet Stros dış cephe personel ve malzeme asansörü hizmet veriyor. Kiralama mühendisliğine özgü çözümler sunulan projede yer alan Potain kule vinçler, özel gövde kompozisyonları sayesinde, farklı serbest yüksekliklerde çalışabilme özelliği ve 60 metrelik yatay bomun ucunda 2000 kg. kaldırma kapasiteleri ile projenin ilerleme hızına büyük katkı sağlıyor.

Zeytinburnu Kazlıçeşme’de Özak GYO – Yenigün – Zilyan Grubu tarafından toplamda 238.020 m2 inşaat alanına sahip olan ve İstanbul’un en prestijli konut projeleri arasında yer alan İstanbul Büyükyalı Projesi’nde, toplam 12 adet Potain kule vinç ve 10 adet Stros dış cephe personel ve malzeme asansörü hizmet veriyor. Bu sayının projenin son aşamalarında 29’a kadar yükselmesi planlanıyor. Projede kullanılacak olan kule vinçler ise 75 m ile 100 m arasında değişen yüksekliklere ulaşmış olacak. Türkiye inşaat sektörünün önde gelen kule vinç, dış cephe personel ve malzeme asansörü tedarikçisi TeknoVinç, İstanbul Büyükyalı Projesi’nde toplamda 12 adet Potain kule vinç ve 10 adet Stros dış cephe personel ve malzeme asansörü ile yer alıyor. Özellikle 12 adet kule vincin, imalat programını aksatmaması için, projenin ilerleme durumuna göre yükseltilmesi planlanan ve TeknoVinç tarafından kiralama mühendisliğine özgü çözümler sunulan projede, inşaat sürecinin sonraki aşamalarında sorun yaşanmaması sağlanıyor. Potain kule vinçler, özel gövde kompozisyonları sayesinde, farklı serbest yüksekliklerde çalışabilme özelliği ve 60 metrelik yatay bomun ucunda 2000 kg. kaldırma kapasiteleri ile projenin ilerleme hızına büyük katkı sağlıyor.

Yeni yaşam merkezi

Deniz kıyısındaki Kazlıçeşme sahil yolunda yükselen Büyükyalı projesi, İstanbul’un boğaz hattını uzatarak, yeni bir deniz semti kuruyor. Büyükyalı projesi, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem tüm yeni ulaşım akslarının kesiştiği noktada, Tarihi Yarımada’nın yanı başında, 111 dönümlük arazi üzerine inşa ediliyor. Büyükyalı’nın mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor. Yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen ‘Yeni Şehircilik’ anlayışıyla tasarlanan Büyükyalı projesi, yeşil ve maviyle iç içe, insana saygılı yepyeni bir yaşamın kapılarını TeknoVinç ile aralıyor.

MCT kule vinç serisi

1.2m x1.2m olan gövdesiyle dar alanlarda efektif çözümler sunan MCT serisi, adında yer alan C harfinin simgelediği üzere City yani şehir içi kolay kurulum için tasarlanmış. Ufak kapasiteli mobil vinçler ile kurulabilen MCT serisi, içerisinde standart barındıran uzaktan kumanda ile operatör kabinsiz olarak kullanılabiliyor.

Teknik özellikler

MC 175 B

Yükseklik: 180 metre (max)

60 metre bom

Maksimum Kaldırma Kapasitesi: 8 ton

Bom ucu kaldırma kapasitesi: 1400 kg.

MC 205 B

Yükseklik: 450 metre (max)

60 metre bom

Maksimum Kaldırma Kapasitesi: 10 ton

Bom ucu kaldırma kapasitesi: 2400 kg.

MCT 178

Yükseklik: 317 metre (max )

60 metre bom

Maksimum Kaldırma Kapasitesi: 8 ton

Bom ucu kaldırma kapasitesi: 1500 kg.

MCT 205

Yükseklik: 450 metre (max)

65 metre bom

Maksimum Kaldırma Kapasitesi: 10 ton

Bom ucu kaldırma kapasitesi: 1750 kg.

 

Stros dış cephe personel ve malzeme asansörü

NOV 20 - 32 UPI

Taşıma Kapasitesi : 2 ton

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER