“Kazalar azaltılabilir”

09 Mart 2018 Cuma - 11:45
Kategori: CPT

PAYLAŞ

“Kazalar azaltılabilir”
“Kazalar azaltılabilir”

Vinç sektöründe hem bakım onarım hem de mühendislik hizmetleri sunan Vinçmak – Kaan Makina, 2018 yılında piyasaya yenilikler sunacak. Kazaların engellenebilir olduğunu ve hem üreticilerin hem de kullanıcıların bu bakış açısı ile hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Kaan Aydınoğlu, “Vinçmak olarak sektöre aşılamak istediğimiz düşünce bu: Kazalar engellenebilir” dedi.

 

Vinç sektöründe ilk olarak 1990'lı yıllarda Aydınoğlu Ticaret olarak hizmet vermeye başlamış, sonrasında ise Kaan Makina adını alarak servis – bakım onarım çalışmalarını üstlenmeye başlayan Vinçmak, 2003 yılında Hirschmann distribütörlüğünü almakla beraber mühendislik hizmeti vermeye başladı. Günümüzde bakım ve onarım çalışmalarını Kaan Makina adı altında gerçekleştirilirken, mühendislik ve mümessillik hizmetlerini ise Vinçmak ile devam ediyor. Son dönemde önemli projelerde yer aldıklarını ve yakın zamanda TÜBİTAK ile birlikte füze kaldırma loaderleri projesini hayata geçirdiklerini belirten Vinçmak – Kaan Makina Satış ve Pazarlama yetkilisi Kaan Aydınoğlu, "2017 yılında önemli projeler hayata geçirdik ve temellerini attık; temelini attığımız en önemli proje ise TÜBİTAK ile birlikte çalıştığımız füze kaldırma loderleri projesi oldu. Proje kapsamında kendi elektronik kartımızı ve hidrolik sistemimizi çıkartacağız, projenin en başından sonuna alacağız. Bizim için son derece önemli bir proje olacak" dedi. 2017 yılında ayrıca Bemtaş firması ile birlikte kule vinçlerde moment kontrol sistemi uygulamaya başladıklarını ifade eden Aydınoğlu, “Bu projede, kaldırılabilecek yük, rüzgar hızı, şaryo konumu gibi ihtiyacınız olan her türlü bilginin kule vinç ekranında mevcut olmasını sağladık. Çünkü bildiğiniz gibi şantiyelerde yükün üstünde 6 ton yazarken, o yük 10 ton çıkabiliyor. Bundan dolayı kullandığınız sistemler, kazaların önlenmesi açısından çok önemli. Bizim de en temel amacımız bu; kazaları önlemek” dedi. Bu projelerin yanı sıra Gölcük ve İstanbul tersanelerine bulunan toplamda 36 adet liman vincine moment kontrol sistemi yaptıklarını söyleyen Aydınoğlu, “Bizim yaptığımız projeler, aslında direk insan hayatını etkilediği için çok önemli. Çünkü bizim geliştirdiğimiz bir sistem sayesinde, bir kazanın önüne geçilebiliyor. Yani bu sayede hanelere ateş düşmemesini sağlıyoruz. Bu da işimizi çok ciddi bir şekilde yapmamızı gerektiriyor” dedi.

“Üreticilere yakınlaşıyoruz”

Yakın zamanda Konya’da yeni bir ofis açacaklarını o bölgede bulunan üreticilere daha yakın olacaklarını belirten Aydınoğlu, “Çünkü üreticiler de bizi yanında istiyor. Gerektiğinde müdahale etmemizi ve sistem geliştirme aşamalarında yan yana olmamızı istiyorlar. Bizler de onların talepleri doğrultusunda Konya’da bir ofis açmaya karar verdik” dedi. Kırma bomlu vinçler için, özellikle kullanıcılardan farklı talepler olduğunu ve 2018 yılında yeni projeler sunacaklarını hatırlatan Kaan Aydınoğlu, “Son dönemde kırma bomlu vinç kullanıcıları ve üreticileri, ekranlarında yükü de görmek istiyor. Ancak normal şartlarda ekranlarda moment gösteriliyor. Ki zaten önemli olan da momenti görebilmektir. Ancak yine de kullanıcılar ve üreticiler, yükü de görmek istediklerini ve bizden buna dair bir sistem geliştirmemizi talep ettiler. Bizler de bu talepleri göz önünde bulundurarak 2018 yılında bu alanda bir hizmet sunacağız. Kırma bomlu vinçler için bu bir ilk olacak” dedi. Ayrıca 2018 yılı içerisinde vinçlerin yanı sıra ağır iş makinelerinden de kullanılabilecek kamera sistemleri getireceklerini söyleyen Aydınoğlu, özellikle ağır iş makineleri sektöründe bu alanın son derece eksik olduğunu dile getirdi. Taşımacılık ve lojistik alanında da yenilikler sunacaklarını hatırlatan Aydınoğlu, “Bir yeniliğimiz daha olacak 2018 yılında. O da Vinçmak ismi ile kumanda üretmeye başlayacağız. Bu aslında bizim için segmentasyon çalışmamız olacak. İlk başta el kumandası olarak üretmeye başlayacağız. Çünkü üretim yapan ya da bakım onarım yapan her işletmede tavan vinci bulunuyor ve müşterilerimiz de uygun fiyata ürün talep ediyorlar. Biz de bu alanda oluşan taleplerine cevap vermeye çalışacağız” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER