Limanda kömür yüklemeleri Case İş Makineleri'ne emanet

05 Ocak 2018 Cuma - 14:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Limanda kömür yüklemeleri Case İş Makineleri'ne emanet
Limanda kömür yüklemeleri Case İş Makineleri'ne emanet

Adana'da müteahhit firma olarak kurulan ve kısa süre içerisinde Türkiye, Irak, Romanya ve Afrika'da önemli altyapı ve üstyapı projelerinde yer alan Pırıl İnşaat, sektörde 35. hizmet yılını geride bıraktı. İskenderun'da ayrıca liman işletmeciliği de yapan firma, kömür yüklü gemilerin boşaltılması ve depolanmasında Case marka iş makineleri kullanılıyor

Oğuz Ayhan tarafından Adana'da 1983 yılında müteahhit firma olarak kurulan ve zaman içerisinde büyüme göstererek iş ağını genişleten Pırıl İnşaat, ilk olarak İncirlik Hava Üssü'nde önemli altyapı işlerinde başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Ardından Türkiye ve yurt dışında olmak üzere birçok önemli altyapı ve üstyapı projelerinde de yer alan firma, son olarak liman işletmeciliğinde faaliyet göstermeye başladı. Projelerinde kaliteye ve güvenliğe öncelik veren firma, çalışmalarında yeni teknoloji ve ekipmanlar kullanımına büyük önem gösteriyor.

Önemli projeler

 

Uzun yıllar sahada şantiye şefliği yaptıktan sonra müteahhitliğe başladığını ve ardından Pırıl İnşaatı kurduğunu ifade eden firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ayhan, Pırıl İnşaat'ın sektörde 35. yılını geride bıraktığına dikkat çekerek çalışmalarının sadece Türkiye ile sınırlı kalmadığını, yurt dışında da önemli projelere imza attıklarını söyledi. Faaliyetlerine ilk olarak Adana'da bulunan İncirlik Üssü'nde gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla başladıklarına değinen Ayhan, “Pırıl İnşaat olarak İncirlik Hava Üssü'nde önemli projelere imza attık. Sonrasında Amerikan ordusunun önemli altyapı ve üstyapı projelerini üstlenmeye başladık. 1991 yılında Körfez Savaşı'nın ardından Irak'ta Amerikan ordusuna ciddi projeler yaptık ve bu sayede yurt dışına açılmış olduk. Şu anda Irak, Afganistan, Afrika, Cibuti ve Kenya'da Amerikan ordusunun askeri üstlerinin içerisinde çeşitli projelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projenin içerisinde bina, atış poligonu ve benzeri tüm yapıların inşasını üstleniyoruz. En son Cibuti'de 28 milyon dolara Amerikan ordusunun otel projesini inşa ettik. Otelin A'dan Z'ye tüm işlerini biz üstlendik. Bunların dışında Adana'da ise şehir merkezinde konut ve sanayi sitesi projelerimiz bulunuyor” dedi.

“Case İş Makineleri'nin kalitesi ve gücünden çok memnunuz”

Makine parklarının güçlü olmasına son derece önem veren Pırıl İnşaat'ın 100'ün üzerinde iş makinesi bulunuyor. Parklarında bulunan makinelerin 11 tanesinin Case İş Makineleri'ne ait olduğunu hatırlatan Oğuz Ayhan, makinenin sağlam olması ve arkasında TürkTraktör gibi önemli bir firmanın durması nedeniyle Case'i tercih ettiklerini söyledi. Ayhan, “Makine parkımızda Case marka 1 adet 821F, 3 adet 921F, 2 adet 1021F serisi yükleyici ve 5 adet mini yükleyici bulunuyor. Case'i tercih etmemizin en önemli nedeni ise makinenin sağlamlığı ve TürkTraktör'den aldığımız hizmet. Tabii burada fiyatta önemli bir kriter bizim için ama önceliğimiz servis ve yedek parça bulunabilirliği. Eğer bir markanın servisi ve yedek parça stoku yoksa, o makineyi yarı fiyatına verseler de almıyoruz. Case'den çok memnunuz. Zaten markadan memnun olduğumuz parkımızdaki makinelerde anlaşılıyor. Case'in kaliteli ve dayanıklı makineleri ile işlerimizi sorunsuz halledebiliyoruz” dedi. 

Haberin devamı Makina Market dergisinin aralık sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER