MST teleskopik yükleyici, yıkım şantiyesinde

16 Nisan 2018 Pazartesi - 11:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

MST teleskopik yükleyici, yıkım şantiyesinde
MST teleskopik yükleyici, yıkım şantiyesinde

Başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde yıkım yapan Acar Yıkım İnşaat, makine parkına MST ST 935 model teleskopik yükleyici ekledi. Özellikle şantiye içerisinde malzeme taşımada kullanılacak olan makine, farklı ataşman kullanımları ile dikkat çekiyor

Acar Yıkım İnşaat Yöneticisi Osman Acar

1989 yılında şirketleşerek kurumsal bir yapı kazanan ancak 1960’lı yıllardan bu yana inşaat sektöründe yer alan Acar Yıkım İnşaat, şu anda iki ortaklı bir yapı ile çalışmalarını sürdürüyor. Bina yıkımlarının yanı sıra endüstriyel yapıların da yıkımlarını gerçekleştiren firma, sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin dört bir yanında yıkım yapıyor. Firmanın ikinci nesil yöneticisi olan Osman Acar, “Yaptığımız işin kalitesinden dolayı, birçok ilde yıkımlar gerçekleştiriyoruz ve yoğun bir taleple karşılaşıyoruz” dedi. Yıkımın yanı sıra yapı inşaatı da gerçekleştiren firma, bu güne kadar dört konut binası inşa etmiş. Ancak yoğun olarak yıkımla uğraştıklarını ifade eden Acar, bu güne kadar gerçekleştirdikleri en büyük yıkım projesinin Şırnak’ta yaptıklarını söyledi. Şırnak’ta zarar görmüş olan ve toplamda 1 milyon 130 bin metrekareden oluşan yıkım başarıyla tamamladıklarını hatırlatan Acar, “Proje kapsamında Şırnak merkez olmak üzere Cizre, Silopi, İdil ilçelerinde yıkım yaptık. Proje kapsamında çok katlı yapıların yanı sıra tek katlı binaların da yıkımlarını gerçekleştirdik” dedi. Yıkımla birlikte ortaya çıkan hafriyatın taşınması toplamda bir yıl sürdü. Şu anda devam eden projelerle ilgili bilgi veren Osman Acar, Ankara İstanbul yolu üzerinde bulunan alışveriş merkezinin yıkımını yaptıklarını söyledi. Çalışmaların yaklaşık olarak 150 bin metrekare çapında bir alanda devam ettiğini belirten Acar, “Oldukça büyük bir alanda yıkım çalışmalarımız devam ediyor. Projenin bizim için önemli tarafı ise ortaya çıkacak ve geri dönüşümde kullanabileceğimiz malzemeler. Bakır, alüminyum ve benzeri malzemeleri ayrıştırıp geri kalanları da döküm sahalarına naklediyoruz” dedi.

İlk yerli makine MST

Makine alırken birçok kriteri değerlendirdiklerini belirten Acar, özellikle piyasada sıklıkla tercih edilen markalara yöneldiklerini, ayrıca servis konusunda herhangi bir sorun yaşamayacakları markalara yöneldiklerini belirtti. MST İş ve Tarım Makinaları ile yeni çalışmaya başladıklarını ve bir adet MST ST 935 model teleskopik yükleyici aldıklarını ifade eden Acar, “Makineyi almadan önce detaylı bir inceleme yaptık ve rakip firmalarla da görüştük. Ancak MST teleskopik yükleyici konusunda oldukça iyi referanslara sahip. Ayrıca yerli üretim olması, özellikle servis ve yedek parça konusunda sorun yaşamadan hizmet alabileceğimiz anlamına geliyor. Bu nedenlerden dolayı MST’yi tercih ettik” dedi. Teleskopik Yükleyici özellikle büyük bina, hastane, AVM gibi yıkımlarda kullanacaklarını ve şantiye içerisinde malzemelerin taşınmasını sağlayacaklarını ifade eden Acar, “Teleskopik Yükleyici, aslında çok amaçlı bir makine. Malzeme taşımada, kaldırmada ve çok daha farklı amaçlarda kullanılabiliyor. Bu açıdan birçok işe yarayan bir makine” dedi.

Haberin devamı, Makina Market'in Mart sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER