Yanmar, motor hacmini genişletiyor

20 Nisan 2018 Cuma - 14:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yanmar, motor hacmini genişletiyor
Yanmar, motor hacmini genişletiyor

Yanmar, 20 yıl içinde kaydettiği en etkileyici gelişmesini lanse etmek için Intermat Fuarı’nı seçti. Yanmar’ın şu anki güç hacmini 155 kW'a çıkaracak yepyeni iki adet motor modeli aynı anda resmi olarak ilk defa Intermat Fuarı’nda tanıtılacak

Aşağıda özellikleri belirtilen motorlar, 23-28 Nisan,2018 tarihlerinde Paris’te düzenlenecek olan Intermat Fuarı’nda Hall 5A'da E46 nolu Yanmar standında ilk kez sergilenecek.

- 4TN101: Maksimum güç 105 kW, 550 Nm tork, 3.8 Litre, turbo şarjlı

- 4TN107: Maksimum güç 155 kW, 805 Nm tork, 4.6 Litre, iki kademeli TCA

Her iki motorda da Common Rail enjeksiyon sistemi, tam elektronik ve hava soğutuculu turboşarj bulunuyor. Lansmanı yapılacak bu motorlar, sahip olduğu spesifik çıkış gücü ve tork değeri açısından piyasadaki motorlara göre üstün özelliklere sahip oldukları belirtiliyor. Her iki motor ailesi de AB standartlarında V - sertifikalı ve kullanıcıların toplam maliyetini en aza indirme hedefi ile üretilmiş. Yanmar mühendislerinin çabaları, Yanmar’ın endüstriyel ekipman ve deniz araçlarında kullanılan dizel motorlarındaki kapsamlı deneyimleriyle elde edilen yanma süreci optimizasyonundaki kapsamlı bilgi birikiminden yararlanarak, yeni yakıt ekonomisi hedefleri belirlemeye odaklanmış. Bu amaçla özel olarak geliştirilmiş son teknoloji ürünü yüksek hassasiyetli üretim süreci sayesinde yağlama yağı tüketiminin azaltılması bir başka önemli tasarım hedefi olarak dikkat çekiyor. Dayanıklılığı korumak ve ödün verilmeyen egzoz gazı temizleme performansını sağlamak için, arıtma sistemi, EGR ve ayrı DPF ve SCR'den oluşuyor. Daha küçük ve modüler olan arıtma modülleri kolay bir kuruluma olanak sağlıyor. Bir tarafta üstün dayanıklılık ve sağlamlık, bir tarafta ise kompaktlık, yüksek güç ve tork yoğunluğu, belirtilen uygulamaların, yani inşaat, kaldırma ve tarım makinelerinin gereksinimlerini karşılamak üzere birlikte kullanılmış. Bu iki yeni motor ailesinin tanıtımıyla -4TN101 & 4TN107- Yanmar, dünyaca bilinen güvenilirliğini ve genel kalitesini bir adım daha ileriye taşıyor. Serbest piyasanın ihtiyaçlarını tedarik etme konusundaki tecrübesinden yararlanan Yanmar, başarı hikayesini daha geniş bir güç aralığıyla genişletiyor. Üretimin ise 2019 başından itibaren başlaması planlanıyor.

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER