Hİdromek yeni güçleriyle Intermat 2018’de

25 Nisan 2018 Çarşamba - 11:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hİdromek yeni güçleriyle Intermat 2018’de
Hİdromek yeni güçleriyle Intermat 2018’de

Hidromek, ürün gamına yeni eklediği ürünlerini ilk kez 23-28 Nisan 2018 tarihinde Paris’te gerçekleşecek olan Intermat 2018 Fuarı’nda sergileyecek.


Yeni ürünler ve ihraç pazarları ile büyümeyi hedefleyen Hidromek, Fransa’nın başkenti Paris’te 23–28 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve inşaat ve altyapı sektörlerinin önemli isimlerinin bir araya geleceği “Intermat 2018 Fuarı’nda yeni ürünlerini tanıtacak. 167 ülkeden toplam bin 500 katılımcının ürünlerini sergileyeceği Intermat 2018’e dünyanın çeşitli ülkelerinden 183 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Dünya çapında tanınan ve 40 yıldır iş makineleri sektöründe fark yaratan HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastik tekerlekli yükleyici ve motor greyder üretimi gerçekleştiriyor. Hem Türkiye’de, hem de yurt dışında müşterilerine sürdürülebilir yüksek kalite ve müşteri desteği sağlamaya önem veren Hidromek, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da Hidromek West, Rusya’da Hidromek Rus ve Japonya’da Hidromek Japan satış ve satış sonrası hizmetler merkezine sahip. Dünyada 5 kıtada 80’in üzerinde ülkeye satış yapan Hidromek, yeni bayiler ile birlikte yeni pazarlara da giriş yapmayı hedefliyor.

Amacı müşterilerinin tüm ihtiyacını tek marka altında karşılamak olan Hidromek, yatırımlarını da bu doğrultuda yaparak, Ar-Ge ve tasarım çalışmaları ile ürün gamını güçlendiriyor. 2017 yılının başlarında ürün gamına eklediği HMK 600 MG motor greyder ve HMK 640 WL lastik tekerlekli yükleyiciden sonra HMK 130 CS toprak silindiri, HMK 60 CR midi paletli ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatör ürünlerini de pazara sunmaya hazırlanıyor. Hidromek’in bu yeni ürünlerinin tanıtımı ise ilk kez Intermat 2018 Fuarı’nda yapılacak.

H4 Serisi Paletli Ekskavatörler

 

 

Yüksek performans sunan Hidromek’in yeni H4 Serisi ekskavatörleri, seriliği ile ön plana çıkıyor. Tasarım sürecinde operatörün makineyi kolay kullanması amaçlanan H4 Serisi’nde, kapasitesi artırılan elektronik sistem ile makine durum tespiti ve ilave donanımların entegrasyonu kolaylaşıyor. Yeni seri makinelerde bulunan kırmızı renkli tutamaklar ve uyarı etiketleri ile operatör güvenliğinin üst seviyeye taşınması hedefleniyor. H4 Serisi ekskavatörlerde kullanılan led aydınlatmalar sayesinde gece görüş kapasitesinde önemli bir artış sağlanıyor. Ayrıca, yeni seride, radyo entegre edilmiş ve çoklu dil seçeneği sunan 8” display ünite ve görüntü kalitesi artırılmış geri görüş kamerası bulunuyor.

HİDROMEK ürün tasarım felsefesinin ulaştığı son noktayı temsil eden yeni ürünler;

HMK 60 CR midi paletli ekskavatör, HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatör ve HMK 130 CS toprak silindiri tasarımlarında operatörün kendini özel hissetmesini sağlayacak özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ferah bir görünüm için kabin içerisinde kahverengi tonlarının kullanımı, geniş görüş açısı sağlayan büyük camlar, klima ve multimedya kontrolü sağlayan 8” dokunmatik ekran ve ağır hizmet tipi klima özelliği ile HİDROMEK’in yeni ürünlerinde operatöre kabin içinde üstün bir konfor sunuluyor.

Büyük tonajlı makine ergonomisinde midi ekskavatör

HMK 60 CR’de bulunan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonlar bir arada toplanıyor. Operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri operatörün makineye ait bütün bilgilere ve uyarılara kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca sınıfında ilk kez kullanılan ve kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilen kızaklı çok amaçlı tutucu da operatöre kolaylık sağlayan bir diğer özellik olarak dikkat çekiyor. Kabin içinde üst seviyede ergonomi sunan HMK 60 CR midi paletli ekskavatör ile büyük tonajlı makinelerin konforu midi ekskavatörlere aktarılıyor. Aynı şekilde, joystick ve konsol ergonomisi, büyük tonajlı ekskavatörler ile aynı seviyede olan HMK 60 CR, kalkar kabini ile hidrolik ekipmanlara hızlı erişimi sayesinde servis kolaylığı sunuyor.

İş makinesinde ofis konforuna ulaşılacak

HİDROMEK’in bir diğer yeni ürünü olan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörde de, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi hedeflendi. Bu doğrultuda makineyi kolaylıkla kullanması amacıyla Opera Kontrol Sitemi kullanıldı. Büyük tonajlı makinelerin ergonomisine sahip olan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörde özel planlanmış klima konumu ve kalkar kabin sayesinde servis ve bakım için kolay erişim sağlanıyor.

HMK 130 CS toprak silindirinde bulunan sağa ve sola kolaylıkla hareket ettirilebilen tablet tutucu da yine operatör konforu düşünülerek tasarlanan özelliklerden biri. Ayrıca, monoblok olarak tasarlanan açılabilir kaputu ile HMK 130 CS servis kolaylığı da sunuyor.

Genişleyen ürün gamı ile birlikte, büyüme hedefleri doğrultusunda yeni yatırımlar gerçekleştiren Hidromek, 1.2 milyon metrekareyi aşan bir alanda yeni üretim üssünü kuruyor. Eylül 2017’de ilk olarak komponent fabrikasının açılışını yapan Hidromek, şu an ithal etmekte olduğu dişli kutusu, aks vb. ana komponentlerin üretimini de kendi bünyesinde yapmayı planlıyor. Üretim üssünde ekskavatör, lastik tekerlekli yükleyici ve motor greyder iş makinelerinin üretimini gerçekleştirecek olan Hidromek, yeni üretim üssü ile birlikte kapasitesini iki katına çıkarmaya hazırlanıyor.

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan Hidromek'in şu an If Design Award, German Design Award, Reddot Award ve Good Design gibi 14 adet uluslararası prestije sahip tasarım ödülü bulunuyor. Hidromek, dünyanın en büyük ilk 50 makine üreticisinin bulunduğu “YellowTable” listesinde ise 46. sırada yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER