Güçlü Hidrolik, pazar payını arttıracak

14 Eylül 2018 Cuma - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Güçlü Hidrolik, pazar payını arttıracak
Güçlü Hidrolik, pazar payını arttıracak

Araç üstü katlanır bomlu vinç ve hidrolik ataşman üretimi yapan Güçlü Hidrolik, kaliteden ödün vermeden yatırımlarını sürdürüyor. Türkiye’nin birçok büyük projesinde yer alan firma, yurtdışı pazarında etkin bir rol üstlenmeyi hedefliyor.

Vinç imalatlarına başlamadan önce tarım makineleri ve parçaları alanında üretim yapan Güçlü Hidrolik, 1982 yılından bu yana tarım makinaları sektöründe üretim faaliyetlerini sürdürüyor iken 2005 yılında Fikret Özgüç’ün önderliğinde vinç alanında çalışmalar yapmaya başlamış. Güçlü hidrolik Genel Koordinatörü idris Özgüç, “Tarım sektöründe artan rekabet ve istikrarsızlık nedeniyle, Fikret Bey farklı bir sektörde üretim yapmak istedi. Kamyon üstü katlanır bomlu vinç üretimi de hem bilgi birikimimiz hem de ilgi alanımız gereği bize uygun olan bir alan olduğunu gördük. Bu nedenle bu alanda çalışmalarımıza 2005 yılında başladık” dedi. O tarihten bu yana vinç ve araç üstü ekipman üretimini sürdürdüklerini belirten Özgüç, tarım makinaları alanındaki faaliyetleri 2005 yılında sonlandırdıklarını ve üretimi araç üzeri vinç ve ekipmaları alanında faaliyet gösterdiklerini kaydetti. Üretim merkezlerinin Konya’da 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunduğunu ifade eden Özgüç, gelişen teknolojiye uyum sağlamak ise en temel hedefimiz. Bu nedenle teknoloji ile hizmetlerimizi ileri seviyelere götürmek için çaba harcıyoruz. Zaten günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak, son teknolojik cihazlara sahip makineler üretmek en temel hedefimiz” dedi.

Ayda beş makine üretiliyor

Güçlü Hidrolik Genel Koordinatörü İdris Özgüç

Makinelerin cinsine göre değişmekle beraber ayda ortalama beş makine üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Özgüç, üretim kapasitesini ve çeşidini arttırmak için yakın dönemde yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. Üretim bandında 3 tondan 100 tona kaldırma kapasitesine kadar değişen tonajlarda araç üstü katlanır bomlu vinç ürettiklerini söyleyen Özgüç, “Vinç üretimlerimizin yanı sıra ağır tip kurtarma araçları üzerinde de ciddi müşterilerimiz ve satış potansiyelinin olduğunu söyledi. Üretimde, kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını hatırlatan Özgüç, “Daima müşteri beklentilerini yerine getirmek için çalışıyoruz ve onların isteklerini değerlendiriyoruz. Eskiden beri süregelen müşteri memnuniyeti yaklaşımlarımızla satış sonrası destek organizasyonları oluşturarak müşterilerimizin isteklerini yerinde ve zamanında çözüme kavuşturmak bizim için öncelik” dedi. Üretimlerini hazır ve sipariş üzerine gerçekleştirdiklerini ve müşterilerin isteklerinin ön planda tutulduğunu belirten İdris Özgüç, şöyle devam etti, “Yani müşterimizin talebi neyse biz de ona göre üretiyoruz. Zaten bizim ürünlerimiz inşaat sektörünün her alanında kullanılıyor. Yük nerede varsa biz de oradayız. Yol, baraj, köprü, tünel hangi inşaat çalışması olursa olsun, eğer kaldırılması gereken bir yük varsa, biz de oradayız. İnsanın kaldırmayacağı yerde biz varız.”

Sektör büyüyor

Vinç sektörünün önümüzdeki yıllarda giderek büyüyeceğini ve bu büyüme doğrultusunda Güçlü Hidrolik’in de pazar payını arttıracağını belirten Özgüç, “Sektörün önü oldukça açık ve her geçen gün büyümeye devam eden bir pazar var. Biz de buna yetişmek için çaba gösteriyoruz” dedi. Türkiye’de üretici olmanın çeşitli zorlukları olduğunu ancak buna rağmen gurur duyduklarını da ifade eden İdris Özgüç, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Elbette üretici olmak zor, birçok farklı zorluğu var. Ancak biz olumsuz kısımlarına gidermeye, olumlu kısımlarına sarılarak büyümeye çalışıyoruz. Kendimizi sürekli kalite,arge ile birlikte büyümek için çaba gösteriyoruz. Çünkü en temelde amacımız kaliteli bir üretim yapmak ve hem ülkemize hem de kullanıcılarımıza katma değer sağlamak.” Türkiye’de eskiye oranla yerli malına daha çok önem verilmeye başladığını ve bunun da kaliteyi beraberinde getirdiğini söyleyen Özgüç, özellikle son yıllarda çok kaliteli üretimler yapılmaya başladığını ifade etti. Kullanıcıların da bu artan kalite doğrultusunda yerli malı kullanımına daha çok önem vermeye başladığını da ifade eden Özgüç, “Sonuçta yerli malı kullanımının artması, makinelerin gelişmesine ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre üretilmesine neden oluyor. Ayrıca müşterinin isteğini yerine getirmek için son teknolojiyi takip etmeniz gerekiyor. Bu da üretimi geliştiriyor” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER