Burçelik’ten elekli mobil konik kırıcı

05 Kasım 2018 Pazartesi - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Burçelik’ten elekli mobil konik kırıcı
Burçelik’ten elekli mobil konik kırıcı

Sabit ve mobil kırma - eleme tesisleri üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan Burçelik, 2018 yılı içinde Tanzanya’ya üçüncü ihracatını gerçekleştirdi. Burçelik’ten yapılan açıklamada, ihracat kapsamda Türkiye’de ilk defa elekli mobil konik kırıcı üretildiği belirtildi.

Çelik döküm, ağır makine ve vana üretimi konularında Türkiye ve Bursa’nın köklü kuruluşlarından olan Burçelik, 50. yıl dönümünde ülke ekonomisine önemli bir katma değer oluşturacak çalışmaya imza attı. Yunanistan, Katar, Nijer, Tunus gibi ülkelere mobil paletli kırıcı ve elek ihracatları gerçekleştiren Burçelik, yakın zamanda Tanzanya projesi için de elekli mobil paletli konik kırıcı üretti. Konu ile ilgili Burçelik’ten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Burçelik olarak, Afrika’nın pek çok ülkesinde demiryolu hattı projelerini üstlenen ve devam ettiren Yapı Merkezi firmasıyla 2018 yılında imzalanan sözleşmelere binaen, firmanın Tanzanya şantiyesine sene başından itibaren 2 adet 700 t/s ve 350 t/s kapasiteli sabit kırma - eleme tesisi ihracatı gerçekleştirildi. 3. sevkıyat kapsamı ise mobil paletli çeneli kırıcı, mobil paletli elek ve elekli mobil paletli konik kırıcıdan oluşuyor. Burçelik Ar-Ge Merkezi, yeni nesil kırıcılarda makinelerin uzak şantiyelerde çalışacağını göz önünde tutarak kolay bakım, kolay nakliye, kullanıcı dostu ayar ve kullanım özelliklerine öncelik tanımıştır. Ayrıca, çevre koşulları dikkate alınarak toz bastırma ve gürültü önleme komponentlerine özel dikkat harcanmış ve karbon ayak izini minimize edecek CE sertifikasyonlu son nesil dizel motorları kullanılmıştır. Bunlardan başka Endüstri 4.0 koşullarına hazır olmak üzere tasarımda gerekli tüm önlemler alınmıştır.”

Kapalı devre çalışma olanağı

Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı: “Sert ve aşındırıcı taşlarda en uygun sekonder kırıcı olan Burçelik mobil konik kırıcı, önündeki elek ve geri dönüş bandı sayesinde müşterilere “Kapalı devre” çalışma olanağı sunuyor ve ürün boyutu kontrol edilebilen agrega üretimini sağlıyor. Uzaktan kumanda yardımıyla paletli yürüyüş takımı üzerinde hareket edebilmesi ve dizel motoru sayesinde, şantiye sahasına indikten kısa bir süre sonra, herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç duymadan devreye alınabiliyor ve kullanıcılarına zaman tasarrufu ve mobilite imkânı tanıyor. Mobil makinelerin yürüyüş takımlarını, dizel motor ve hidrolik ekipman gibi komponentlerini birinci sınıf Avrupalı markalardan tercih eden Burçelik, düşük yakıt sarfiyatı, işletme ve bakım kolaylığı sayesinde müşterilerine avantaj sağlamayı hedefliyor.”

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER