Hidrolik yağlarla gelen tasarruf

03 Aralık 2018 Pazartesi - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hidrolik yağlarla gelen tasarruf
Hidrolik yağlarla gelen tasarruf

Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM), yeni nesil hidrolik sistem yağı Hydro Tech HVI-E'nin tanıtımını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Muadillerine oranla daha uzun ömürlü olması ve operasyonel maliyetleri düşürmesinin yanı sıra endüstriyel hidrolik uygulamalarda %10’lara ulaşan enerji tasarrufu sağladığı belirtilen Hydro Tech HVI-E, iş makinelerinde tasarruf oranının ise %10’un da üzerine olduğu iddia ediliyor

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın POTEM’de geliştirdiği son ürünlerden biri de Maxima Hybrid 0W–20 oldu. Küresel sürdürülebilir çevre politikaları kapsamında hibrit araçlarda ve start/stop teknolojisinde kullanılmak üzere ACEA A5/B5 performans seviyesinde Türkiye’de ilk kez üretilen ileri teknolojili bu yağ, motor ömrünü uzatıyor, performansı optimize ediyor yağı ve önceki nesillere oranla %3’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor. POTEM’in geliştirdiği bir diğer ileri teknolojili ürün ise yeni nesil hidrolik sistem yağı Hydro Tech HVI-E oldu. Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E, muadillerine oranla daha uzun ömürlü olması ve operasyonel maliyetleri düşürmesinin yanı sıra endüstriyel hidrolik uygulamalarda %10’lara ulaşan enerji tasarrufu sağlıyor. İş makinalarında ise bu oran %10’un da üzerine çıkıyor. Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, POTEM, üretim tesisi ve yeni gerçekleştirilen hibrit araçlara özel Maxima Hybrid 0W–20 motor yağı ile enerji tasarruf sağlayan yeni nesil hidrolik sistem yağı Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E ile ilgili bilgiler verdi.

Enerji tasarrufu sağlayan yeni nesil Hidrolik Sistem Yağı

 

POTEM’in geliştirdiği bir başka ileri teknolojili ürünün ise enerji tasarrufu sağlayan hidrolik sistem yağı Hydro Tech HVI-E olduğunu belirten Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Sanayinin en önemli üretim girdilerinden biri de hiç şüphesiz enerji maliyetleridir. Bununla birlikte en basit krikodan, kompleks endüstriyel iş makinelerine kadar geniş bir kullanım alınan sahip hidrolik sistem yağları da sanayide en çok tüketilen yağ sınıfını oluşturmaktadır. Keza biz de pazar lideri Petrol Ofisi olarak yılda 18 milyon litrenin üzerinde hidrolik sistem yağı üreterek, endüstrinin kullanımına sunuyoruz. Uzmanı olduğumuz iki konu olan enerji ve madeni yağlar alanında yaptığımız çalışmalarla çok özel bir ürün geliştirdik. Türkiye’nin farklı alanlardaki önemli üreticileri ile yaptığımız reel sektör testlerinden elde ettiğimiz sonuçlara göre; yeni nesil Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E, konvansiyonel hidrolik yağlara göre çok önemli avantajlar sağlıyor. Muadillerinden çok daha uzun ömürlü olan yeni nesil Hidrolik Sistem Yağı, operasyonel maliyetleri düşürüyor, kullanıldığı hidrolik pompaların verimini arttırıyor. Bununla birlikte Petrol Ofisi yeni nesil Hidrolik Sistem Yağı, enerji alanında da çok önemli bir tasarruf sağlıyor. Ürünümüz, yüksek verimli yeni nesil hidrolik pompalarda %10’a kadar ulaşan bir enerji tasarrufu sağlıyor. Başta iş makinaları olmak üzere farklı bazı kullanım alanlarında ise sağlanan tasarruf oranı %10’un da üzerine çıkıyor. Tüm bu üstün nitelikleri ve avantajı ile Petrol Ofisi yeni nesil hidrolik sistem yağının, sınıfında Türkiye’de yeni bir döneme öncülük edeceğini şimdiden söyleyebiliriz” açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER