Axel Springer'a Liebherr desteği

10 Aralık 2018 Pazartesi - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Axel Springer'a Liebherr desteği
Axel Springer'a Liebherr desteği

Liebherr kule vinçler, Almanya'nın önemli medya kuruluşlarından biri olan Axel Springer'ın yeni bina projesinde görev alıyor. Projede 4 adet Liebherr 357 HC-L 18/32 Litronic kule vinç, 2 adet Liebherr 280 HC-L Litronic kule vinç faaliyet gösteriyor. Kule vinçler, 2 yıl süre ile projenin tüm kaldırma işleminden sorumlu olacak.

Liebherr kule vinçler, Berlin'nin "New Way of the Work" adlı yeni vitrin projesi olan Axel Springer'a ait yeni binasını inşasında görev alıyor. Proje'de Liebherr'den kiralanan 6 adet kule vinç kullanılıyor. Liebherr'in kendi kullandığı ve kiraladığı vinç merkezi olan Kule Vinç Merkezi'nden altı adet kule vinç, sahada hizmet veriyor. Projede 4 adet Liebherr 357 HC-L 18/32 Litronic kule vinç ve 2 adet Liebherr 280 HC-L kule vinç, projenin tüm kaldırma işlemini (Çelik takma, beton taşıma, cephe ve kamyon boşaltma) üstleniyor. Projede yer alan 357 HC-L kule vinçler 77 metreye kadar kule yükseklikleri ve 50 metreye kadar yarıçaplar ile faaliyet gösteriyor. Çeneli perdelerin kanca yüksekliği neredeyse 130 metre olduğu anlamına geliyor. Bunun yanında projede yer alan 2 adet Liebherr 280 HC-L kule vinç ise 58 metre kule yüksekliğine ve 40 metrelik bir yarıçapa sahip.

Liebherr Kule Vinç Çözümleri Bölümü, büyük şantiyenin planlanması için müşterilerine tavsiye ve pratik yardım da sağlıyor. Alanı mükemmel bir şekilde kontrol altına alan altı vinç, 32 tona kadar maksimum kaldırma kapasiyle, ağır prefabrike komponentlerin kaldırılması için en doğru tercih olarak ön plana çıkıyor. Kule Vinç Bölümü, müşteri ile çeşitli özel çözümler yarattı. Örnek olarak, erişim noktasının site araçlarına serbestçe erişebilmesini sağlamak için, 357 HC-L vinçlerinden biri 8 x 8 m boyutlarında bir portalda konumlandırıldı. Bu, malzemelerin siteye teslim edilmek üzere portalın altından geçebileceği anlamına geliyor. Diğer iki adet 357 HC-L vinç, bina içerisinde temel ankrajlarına monte edildi. Binanın temeli aynı zamanda vinçler için bir temel olarak kullanılıyorki bu çok düşük maliyetli bir çözüm. Her yere ulaşım amacıyla bir 357HC-L vinci binanın 8 x8 metre çapında bir alanına yerleştirilmiş. Kule vinçler haftada altı gün ve günde on saat çalışıyor. Liebherr'in Berlin merkezli bayisi Wasel'in, kule vinçler için 7/24 hizmet vermesi de müşteriler için kule vinçleri seçmesindeki en önemli nedenlerden biri olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Müşteriler için yakın lokasyonda servis ortağı olması şarttır. Ayrıca Wasel Gmhb Berlin'in merkezinde yer alan ve vinç montajının oldukça zor olduğu bir alanda montaj için firmaya destek verdi. Axel Springer bina projesinin yeni binasının ana yükleniciliğini ise Alman inşaat firması olan Züblin üstleniyor. Züblin, 2015 yılının başında kazandığı projenin tasarım ve planlamasını, Hollanda Rotterdam merkezli mimarlık ajansı olan OMA ekbiyle birlikte gerçekleştirdi. Liebherr Kule Vinç Çözümleri Bölümü, vinçleri sökmek için akıllı bir konsept geliştirdi. Liebherr, harici luffing jib vinçleri ve dahili vinçleri sökecek. Axel Springer'ın yeni binasında çalışan Liebherr kule vinçler iki yıl boyunca projede faaliyet göstercek.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER