Yatırımlar, yenilikleri getiriyor

13 Aralık 2018 Perşembe - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yatırımlar, yenilikleri getiriyor
Yatırımlar, yenilikleri getiriyor

Uzun yıllardır iş makineleri sektöründe faaliyetlerini sürdüren Alpem Filtre & Hidrolik, yakın dönemde taşındığı yeni merkezinde çalışmalarına başladı. Pazar ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını belirten Alpem Filtre & Hidrolik Filtrasyon Departmanı Sorumlusu Alper Server, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi

Alpem Filtre & Hidrolik, mobil segmentte faaliyet gösteren tüm iş makineleri, ağır ve hafif ticari araçlar için filtre elemanları ve ek filtrasyon sistemleri tedariki sağlıyor. Bünyelerinde bulunan hortum atölyesinde hidrolik hortum montajı ve hidrolik bağlantı elemanları tedariki de yapan firma, hidrolik sektöründe Parker, filtrasyon sektöründe ise Parker, Baldwin, Hifi ve Donaldson firmalarının distribütörlüğünü yürütüyor. Distribütörü oldukları bu firmalar alanında lider ve pek çok marka için OEM üretiminde bulunan ve sektörlerinde üst kalite olarak üretim yapan firmalar olduğunu belirten Alpem Filtre & Hidrolik Filtrasyon Departmanı Sorumlusu Alper Server, “Alpem olarak uzun süredir biriktirdiğimiz deneyimimiz vasıtasıyla pazar ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak geniş stok ağımızla müşterilerimizin aradıkları kalitedeki ürünleri sağlamakta ve bunların büyük bir kısmını stoktan teslim edebilmekteyiz. Distribütörü olduğumuz firmalardan gelen gücümüzü çok iyi kullanarak müşterilerimize en kaliteli alternatifi en uygun fiyatla sunabilmekteyiz” diyor.

Alpem, yakın dönemde yeni merkezine taşındı. Bu yeni yatırım hakkında kapsamlı bilgi verebilir misiniz?

Emre Selver - Alaattin Selver - Alper Selver

Alpem taşındığı yeni merkezi ile hem depo alanlarında hem atölye alanlarında hem de ofis alanlarında bir artışa giderek müşterilerine çok daha iyi bir hizmet sunmaya başlamıştır. Depo alanımız 1500 m2 olarak güncellenmiş olup daha büyük sevkıyatlar ve daha geniş stoklama imkanı için hazır hale getirilmiştir. Hortum atölyesi alanımız ise iki katına çıkarılmış ve hortum üretim hattı sayımız ise yine ikiye çıkarılmıştır. Böylelikle OEM ihtiyaçlarını karşılayacak üretim ihtiyaçlarını yine OEM kalite standartlarını karşılayarak üretebilir duruma ulaştık. Atölyemizin ulaştığı son durum ile beraber uluslararası Parker standartlarını karşılayabilecek kapasitede bir atölye ile hizmet vermekte olup standardın belgelendirilmesi için gerekli yerlere başvuru aşamasına da geçmiş bulunmaktayız. Genişleyen ofis alanlarımız sayesinde müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunabilmekte ve departmanlarımızın çalışma koordinasyonunu artırarak çok daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunumunu müşterilerimize sağlayabilmekteyiz.

Yeni yatırım, iş stratejisini ve hedeflerinizi ne yönde etkileyecek?

Yeni yatırımımızla beraber genişleyen alanımız ve artan personel sayımızla birlikte yeni stratejilerimizi çok daha rahat uygulamaya alabilmekteyiz. Bu sayede genişleyen yapımızda firmamıza dahil edeceğimiz yenilikleri çok kolay bir şekilde iş merkezimize adapte edebilmekte ve sonucu alabilmekteyiz. Bu durum kısa vadede daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmemizi sağlamakta olup, ileriye dönük olarak ise mobil segment araçların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni sektörleri de firmamız dahiline almamızı kolaylaştıracaktır.

Röportajın devamı Makina Market'in Kasım sayısında....

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER