“OEM ihtiyacı artacak”

04 Ocak 2019 Cuma - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“OEM ihtiyacı artacak”
“OEM ihtiyacı artacak”

İş makinelerinin yedek parça ihtiyacını karşılamak amacı ile 1995 yılında kurulan Parçacı Şirketler Grubu, Komatsu başta olmak üzere, birçok marka iş makinesi yedek parçasının ithalat, ihracat ve toptan satışını gerçekleştiriyor. 35 bine yakın çeşit ürünü stoklarında barındıran firma, müşterilerine en kısa sürede ve en uygun fiyatla hizmet vermeyi amaçlıyor. “Stoklarımızda dünyanın birçok yerinden tedarik ettiğimiz orijinal, OEM ve kaliteli yan sanayi malzemeleri, uygun fiyata sunuyoruz” diyen Parçacı İş Makinaları Satış Pazarlama Yöneticisi Gökmen Güler, OEM ürünlere olan ihtiyacın artacağını belirtiyor

1995 yılında İstanbul’da kurulan Parçacı Şirketler Grubu, bünyesinde barındırdığı 35 bine yakın çeşit ile iş makinelerinin yedek parça ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılamayı hedefliyor. Komatsu, Kawasaki, Hitachi, Cat ve Volvo marka iş makinelerinin hidrolik pompa OEM ve OEM fabrikalarının ürettiği yedek parça ürünlerini Koi markası ile pazara sunduklarını ifade eden Gökmen Güler, Komatsu marka iş makinelerinin OEM ürünlerini ise BASS OEM Spare Parts markası ile pazara servis ettiklerini belirtti. Başta Kuzey Afrika ülkeleri olmak üzere Rusya, Hindistan, Moğolistan, Cezayir, Mısır, Türki Cumhuriyetleri ve Arap yarımadasında bulunan ülkelerden yoğun bir taleple de karşılaştıklarını ifade eden Güler, “Gelecekte Amerika kıtasında da aktif bir rol almak istiyoruz” dedi.

Öncelikle genel olarak nasıl bir yılı geride bırakıyorsunuz? Çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?

Gökmen Güler - Parçacı İş Makinaları Satış Pazarlama Yöneticisi 

Bizim açımızdan baktığımızda, piyasadaki durgunluğun aksine hareketli bir dönemden geçtiğimizi söyleyebilirim. Her ne kadar ekonomik anlamda durgun bir dönem geçiriyor olsak da aslında özel projelerde çalışmalarımız sürüyor. Haliyle iş makineleri de bu projelerde çalışmaya devam ettiği için, sürekli yedek parça ve malzemelere ihtiyaç oluyor. Şu anda piyasada finansal bazı sorunlar var ancak onları da aşıyoruz. Genel olarak değerlendirdiğimizde, 2018 yılı çok hareketli başlamıştı. Zaten 2017 yılını da beklentilerimizin üzerinde kapatmıştık. Buradan aldığımız ivme, 2018 yılında da devam etmişti. 2018 yılının ilk 6 aylık sürecinde yine beklentilerimizin üzerinde bir büyüme yaşadık ve yüzde 30'luk büyüme elde ettik. Sonrasında piyasanın genelinde yaşanan finansal sorunlar, herkesi etkiledi. Ancak söylediğim gibi, iş kapasitemizde bir azalma yaşamadık.

İhracat çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

İhracat kalemimizi her geçen gün arttırmaya ve hitap ettiğimiz coğrafyayı genişletmeye çalışıyoruz. Genel olarak baktığımızda, en yoğun çalıştığımız bölgeler arasında Kuzey Afrika, Arap yarımadası, Türki Cumhuriyetleri ve Rusya, Hindistan, Moğolistan ve Cezayir yer alıyor. Bunların dışında Avrupa ülkelerinde çok aktif olmamakla beraber son dönemde özellikle Balkanlar bölgesinde çalışmalar yapmaya başladık. Önümüzdeki yıl hedeflerimiz arasında özellikle Kuzey Afrika, Amerika ve Asya ülkelerinde son derece yoğun bir çalışma içerisinde olacağız.

Röportajın devamı Makina Market'in Aralık sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER