Elektrikli mini ekskavatör prototipi geliştiriliyor

07 Ocak 2019 Pazartesi - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Elektrikli mini ekskavatör prototipi geliştiriliyor
Elektrikli mini ekskavatör prototipi geliştiriliyor

Cummins Inc. (NYSE: CMI) ve Hyundai İş Makinaları (HCE) elektrikle çalışan mini ekskavatör geliştirdiklerini açıkladı

HCE Kıdemli Başkan Yardımcısı D.S. Kim, elektrikli araçlar otomotiv pazarındaki payını artırmaya devam ederken, aynı zamanda inşaat ekipmanları için hem çevre dostu hemde ekonomik açıdan sürdürülebilir bir çözüm olarak pek çok kişi tarafından izlenen ticari güç sistemlerinin elektrifikasyonunu gördüklerini söyledi. HCE, yerleşim yerlerine yakın kentsel alanlarda faaliyet gösteren mini ekskavatörlerin, yakın gelecekte sıfır emisyon ve düşük gürültü gereksinimlerini karşılamak için elektrikli güç sistemlerine geçişin başlayacağı en önemli aday olacağını öngörüyor. Şirketlerin köklü ve etkin ortaklığına dayanan HCE ve Cummins, bu pazar için elektrikli mini ekskavatörlerin tasarımı ve geliştirilmesinde işbirliği yapmayı kabul etti. Cummins BM4.4E esnek pil modülleri (her biri 4.4 kWh) ile çalışan 3.5 tonluk ekskavatör, tam sekiz saatlik bir vardiyada çalışmak üzere ve üç saatin altında şarj olacak şekilde tasarlanmış. Makine tüm gaz emisyonlarını ortadan kaldırıyor ve gürültüyü önemli ölçüde azaltıyor. Bu da kentsel ve kentsel olmayan inşaatlarda kullanım için dikkat çekici bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Elektrikli iş makinesi kullanımı artıyor

Elektrik Güç Sistemleri Direktörü Julie Furber, “HCE’nin çok yönlü ekskavatörünün gücünü, Cummins’in lityum iyon pil çözümleri ve makine entegrasyonu uzmanlığı ile birleştiren bu elektrikle çalışan mini ekskavatör, elektrikli inşaat makinelerinin geleceğinin heyecan verici bir kutlamasıdır” dedi. Cummins, elektrik enerjisinin geleceğine öncülük etmeyi taahhüt ediyor ve sektörün en yeni teknolojilerini tasarlamak ve test etmek için HCE gibi şirketlerle ortaklık yapmayı sürdürmeyi umuyor. Julie Furber, “Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirler, küçük ve orta ölçekli inşaat ekipmanlarını da kapsayacak şekilde şehirlerden geçen taşıtlar için sıfır emisyon standartlarını genişletirken, müşterilerimiz dizel motorlarımızın muadili güvenilirliğini ve performansını karşılayan veya aşan bu alanda elektrikli ürünler arıyorlar” dedi. Tasarlanmış olan prototip araç, performansı optimize etmek, entegrasyonu doğrulamak ve pazarlanabilirliği geliştirmek adına testler için kullanılacak.

BM4.4E

Ekskavatör, toplam 35.2 kWh enerji sağlamak için bir dizi sırada birbirine bağlanan sekiz adet BM4.4E modülü içeriyor. Ekskavatörün tabanına monte edilen Cummins tarafından tasarlanan ve üretilen batarya modülleri, daha uzun bir sıfır emisyon menzili için bataryanın şarj durumunu korumak adına daha yüksek bir enerji yoğunluğu elde etmek için Cummins tescilli kontrol teknolojisi ile Li-ion teknolojisini kullanılmış. Modüler tasarım, sistemin ekskavatörün görev döngüsüne göre yapılandırılmasını ve hizalanmasını sağlıyor.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER