“MakinaGetir.com”a tıkla hemen kirala

07 Mart 2019 Perşembe - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

 “MakinaGetir.com”a tıkla hemen kirala
“MakinaGetir.com”a tıkla hemen kirala

Dijital kiralama platformu MakinaGetir.com, iş makineleri konusunda profesyonel yardıma ihtiyaç duyan herkese “Hızlı, kolay ve güvenilir” çözümler sunuyor. Online olarak hizmet veren MakinaGetir.com, sektörün dinamiklerini analiz ederek, internet üzerinden kiralama ve kiraya verme işlemlerini gerçekleştiriyor

İş makinesi kiralama bilincinin yavaş yavaş oluştuğu Türkiye’de dijital kiralama platformlarına ilgi giderek artıyor. Kiralama taleplerini dijital bir platform üzerinden karşılamak amacı ile kurulan MakinaGetir.com da online olarak sunduğu hizmetle kullanıcılarına “Hızlı, kolay ve güvenilir” çözümler sağlıyor. Sektörde en çok ihtiyaç duyulan; beko loder, ekskavatör, yükleyici, silindir, greyder, dozer, teleskopik taşıyıcı, platform, vinç, forklift ve jenaratör gibi birçok ana makineyi çoklu marka seçeneğiyle ürün yelpazesinde bulunduran MakinaGetir.com’un Satış Direktörü Burak Sığ ile bir araya gelerek, kiralama sektörünü ve MakinaGetir.com’u konuştuk.

Burak Sığ - MakinaGetir.com Satış Direktörü

Öncelikle “MakinaGetir” hangi amaçla, ne zaman kuruldu? Kuruluştan günümüze kadar geçen süreçte MakinaGetir’de ne gibi değişikler yaşandı?

MakinaGetir.com, 2016 yılında İzmir’de faaliyete geçti. “Hızlı, Kolay ve Güvenilir” kiralamaların yapılabilmesi için kurumsal bir yapı içerisinde kurulan ve online olarak hizmet veren MakinaGetir.com, sektörün dinamiklerini analiz ederek, internet üzerinden kiralama ve kiraya verme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu interaktif platform sayesinde Türkiye’de bir ilki hayata geçirmiş olduğumuza inanıyoruz. MakinaGetir.com’un Türkiye’deki diğer sitelerden farkı ise sektörün tüm tedarikçilerini ve kullanıcılarını; geniş ürün gamı ve teknolojik altyapısı ile en hızlı şekilde buluşturuyor olmasıdır. Gelen tüm teklif ve talepleri en hızlı şekilde değerlendirilerek müşterilerimize en hızlı ve güvenilir şekilde hizmet veriyoruz.

MakinaGetir’in faaliyet alanları nelerdir? Çalışma sisteminizden bahseder misiniz?

Online iş makinesi kiralama/kiraya verme ve yedek parça satışı konusunda hizmet vermekteyiz. İş makinesini kiraya vermek isteyen kişi/kurumlar; MakinaGetir.com’a üye olup, gerekli bilgilerini sisteme yükler ve bu bilgiler MakinaGetir yetkilileri tarafından teyit edildikten sonra “kiralık iş makinesi” arayanlar için listelenmeye başlar. İş makinesi kiralamak isteyen kişi/ kurumlar; MakinaGetir.com’a üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ihtiyaçları dahilinde istedikleri makineler için online talep oluştururlar. Eşleşen iş makinesi ve talepler MakinaGetir.com’da hızlı bir şekilde araya gelir ve profesyonel danışmanlar yönetiminde kiralama işlemi gerçekleşmiş olur. İş makinesi ihtiyacı olup yapılacak olan işin süresini ve hangi makine ile çalışılacağını belirlemek üzere MakinaGetir.com uzmanlarından ücretsiz ekspertiz desteği alabilirler. Ücretsiz ekspertiz desteğinden faydalanmak için çağrı merkezimize ulaşarak kolaylıkla talepte bulunmak mümkündür.

MakinaGetir’in müşterilere / kullanıcılarına sunduğu en önemli avantaj nedir?

Avantajlarımızı şu şekilde sıralayabiliriz; ücretsiz ekspertiz hizmeti, uygun fiyat seçenekleri, zamanında işe başlama ve teslim etme garantisi, iş sağlığı ve güvenliği kontrolü, iş öncesi makine ve teçhizatların kontrol ve bakımlarının eksiksiz yapılması, gerekli durumlarda nakliye, operatör ve sigorta desteği, sözleşmeler dahilinde her iki tarafında garanti altına alınması, yapılacak olan işle ilgili her türlü olumsuz duruma karşı mutlaka bir çözüm. Örneğin: makinenin arızalanması durumunda en hızlı şekilde ikame makine temini.

MakinaGetir’de ağırlıklı olarak hangi iş makinelerinin kiralaması gerçekleştiriliyor?

Sektörde en çok ihtiyaç duyulan; beko loder, ekskavatör, yükleyici, silindir, greyder, dozer, teleskopik taşıyıcı, platform, vinç, forklift ve jenaratör gibi birçok ana makineyi geniş ürün yelpazesi ve çoklu marka seçeneği dahilinde sitemizde bulmanız mümkündür. Bunların yanı sıra; elektrikli iskele, güç bankası ve drone gibi teknolojik ve sektörde talep edilen yeni ürünleri de MakinaGetir.com portföyünde rahatlıkla bulabilirsiniz.

 
 
 

Özellikle kiralamanın önem kazandığı şu günlerde sizce insanlar neden kiralamaya yönelmeli? Kiralamanın avantajları nelerdir?

İş makineleri sektöründe uzman operatör bulmak zor, aynı zamanda eğer iş makinesini her gün kullanmıyorsanız da makine yatırımı yapmak mevcut ekonomik koşullarda makul değil. Kiralama yapmanın, kullanıcı açısından birçok avantajı söz konusu, bunların en başında ise servis ve yedek parça maliyetlerine katlanmadan, bünyede operatör bulundurmadan ihtiyaca bağlı olarak kolaylıkla makine temin edilebilmesi geliyor.

Birçok sektörde olduğu gibi iş makinesi sektörü de dijitalleşmeden nasibini alıyor. Sizce Türkiye’de dijital kiralama platformlarına bakış açısı nasıl?

İş makinesi kiralama bilinci Türkiye’de yavaş yavaş oluşmaya başladı. Buna paralel olarak da kiralamaya ve dijital kiralama platformlarına ilgi artıyor. Bugün gerek internet siteleri üzerinden gerekse de Facebook, Linkedin gibi sosyal medya mecraları üzerinden çok çeşitli alanlarda amatör ya da profesyonel oluşumlar başlamış durumda. MakinaGetir olarak iş makineleri konusunda profesyonel yardıma ihtiyaç duyan herkese “Hızlı, Kolay ve Güvenilir” bir şekilde çözüm sunarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Konusunda uzman ekibimiz ile birlikte müşteri odaklı hizmet anlayışımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

MakinaGetir aracılığıyla makinelerini kiraya vermek ve makine kiralamak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

İş makinesini kiraya vermek isteyen kişi/kurumlar; MakinaGetir.com’a üye olup, gerekli bilgilerini sisteme yükler ve bu bilgiler MakinaGetir yetkilileri tarafından teyit edildikten sonra “kiralık iş makinesi” arayanlar için listelenmeye başlar. İş makinesi kiralamak isteyen kişi/ kurumlar; MakinaGetir.com’a üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra belirledikleri ihtiyaçları dahilinde sistemdeki kayıtlı makineler için online talep oluştururlar. Eşleşen iş makinesi ve talepler MakinaGetir.com’da hızlı bir şekilde bir araya gelir ve profesyonel danışmanlar yönetiminde kiralama işlemi gerçekleşmiş olur. Ayrıca 0 850 888 00 08 nolu çağır merkezi numaramızdan bizlere ulaşarak işiniz için doğru makine - ekspertiz ve uygun fiyat hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

MakinaGetir, 2018 yılını nasıl kapattı?

 

MakinaGetir.com ekibi olarak 2018 yılını aylık olarak ortalama yüzde 36 oranında büyüme ile kapattık. Bununla beraber tedarikçi ağımızdaki firmalardan 2500’ün üzerinde iş makinesini de envanterimize kaydettik.

MakinaGetir olarak gelecek dönemle ilgili hedefleriniz nelerdir?

MakinaGetir.com olarak sadece iş makinesi değil beraberinde iş makinelerinde gerekli olan tüm yedek parça ihtiyacını da karşılamayı düşünüyoruz. Bölgesel olarak şu an Ege bölgesine hizmet vermekteyiz ancak önümüzdeki dönemde diğer illerde de faaliyetlerimize başlamayı planlıyoruz. MakinaGetir olarak gelecekte bütün operatörlerin buluştuğu bir platfrom yaratmayı ve operatörlerin sorunlarına çözüm sunmayı istiyoruz. Ek olarak yine yakın bir gelecekte ikinci el makine sayfamızı açıp makine sahiplerinin satmak istedikleri iş makinelerini MakinaGetir.com üzerinde satın almak isteyenlerle eşleştirmek istiyoruz. Bu operasyonları yaparken sadece listeleme ve eşleştirme yapmayı hedeflemiyoruz, aynı zamanda gelen ta­leplerdeki makineler için expertiz desteği vererek bir katma değer yaratmayı planlıyoruz. Böylelikle internetteki diğer 2.el satış hizmetlerine göre fark yarat­acağımızı düşünüyoruz. En başta da belirttiğim gibi yakın bir gelecekte iş makinesi sarf malzemelerinin satışının olduğu bir platform kurmayı ve Türkiye’nin her yerine yedek parça / sarf malzemesini uygun fiyatlarla satmayı hedefliyoruz. Bütün bu özellikleri düşündüğümüzde MakinaGetir.com’u bir websitesi veya eşleştirme platformu olarak görmek yerine iş makineleri ve inşaatla ilgili platform olarak konumlandırmak istiyoruz.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

27-30 Mart 2019 tarihleri arası İzmir’de gerçekleşecek Marble 2019 fuarında uzman ekibimizle tanışmak ve MakinaGetir’i daha yakından tanımak üzere iş makinesi kiralama ihtiyacı olan herkesi standımıza davet ediyoruz.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER