“Hidromek, pazardaki dengeleri değiştirdi”

15 Mart 2019 Cuma - 12:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“Hidromek, pazardaki dengeleri değiştirdi”
“Hidromek, pazardaki dengeleri değiştirdi”

Çerkezköy’de fabrika inşaatı hafriyatı alanında uzmanlaşan Sivrioğlu Hafriyat, bölgedeki birçok fabrikanın yapımında önemli görevler üstleniyor. Yaklaşık 10 yıl önce Hidromek ile çalışmaya başlayan firma, Hidromek’in ekskavatör ve kazıcı yükleyicilerinin sunduğu yüksek performans sayesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’ndeki organize sanayi bölgeleri, hem yatırımcıyı hem de iş arayanları heyecanlandırıyor. Yeni yatırımlarla işsizlik oranının azaldığı bölgede fabrika sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. 2004 yılında kurulan ve zaman içerisinde fabrika hafriyatı alanında uzmanlık kazanan Sivrioğlu Hafriyat da yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelen Çerkezköy’de yoğun bir şekilde faaliyette bulunuyor. Yer aldığı hafriyat projelerinin A’dan Z’ye tüm altyapı işlerini üstlenen firma, makine parkındaki Hidromek marka ekskavatör ve kazıcı yükleyicilerle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fabrika inşaatı hafriyatı

Talip Sivri - Sivrioğlu Hafriyat Genel Müdürü

30 senedir Çerkezköy’de akaryakıt ve inşaat olmak üzere farklı sektörlerde çalışmalar yürüttüklerini belirten Sivrioğlu Hafriyat Genel Müdürü Talip Sivri, 2004 yılında kurdukları Sivrioğlu Hafriyat ile hafriyat ve altyapı projelerinde yer almaya başladıklarını söyledi. Bulundukları bölge itibariyle sanayi projelerine ağırlık verdiklerini kaydeden Sivri, “Çerkezköy - Çorlu bölgesinde yaklaşık 5 tane organize sanayi bölgesi var. Bu nedenle Sivrioğlu Hafriyat olarak şehir içi hafriyat yerine sanayi projelerine ağırlık vererek, fabrika hafriyatı ve alt yapı çalışmalarına odaklandık” dedi. Sivrioğlu İnşaat’ın ağırlıklı Çorlu – Çerkezköy olmak üzere tüm Trakya Bölgesi’ne hizmet verdiğini aktaran Genel Müdür Talip Sivri, hafriyat işi kapsamında yer aldıkları projedeki altyapı işlerinin tamamını üstlendiklerine değindi.

Yeni nesil iş makineleri

Bölgede hayata geçirilen  büyük markalara ait fabrikalar ile Değirmenköy TPAO Projesi’nin alt yapı işleri olmak üzere birçok önemli projede görev aldıklarına da değinen Talip Sivri, şu anda Çerkezköy Avrupa Serbest Bölgesi’nde (ASB) yapımına başlanılan fabrika inşaatında çalıştıklarını söyledi ve şunları ekledi: “ASB’de hafriyat alımına başladığımız fabrika inşaatı projesi, yabancı sermayeli bir yatırımcı tarafından inşa ediliyor. Öncelikle projenin hafriyatını alacağız, ardından zeminde iyileştirmeler yapacağız. Daha sonra fabrika binasının bitmesiyle beraber yolların yapılması ve binanın etrafının perde betonlarla çevrilmesine kadar tüm altyapı işlerini biz üstleneceğiz.” Hafriyat ve altyapı projelerinde sorunsuz ve hızlı çalışmak için iş makinesi seçiminin son derece önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Talip Sivri, piyasadaki makinelerin hızlı ve verimli çalışma konusunda kendilerine büyük avantaj sağladığını söyledi. Sivri, “Geçmiş yıllarda makine alıp, çalıştırmak büyük sorunlar teşkil ediyordu. Şu anda ise gelişen teknolojiyle birlikte makineler de değişime uğradı ve yaşanan teknik ve kullanıcı kaynaklı sorunlar ortadan kalktı. Bugün tüm firmalar yeni nesil makinelerle tüm çalışma verilerini dijital ortamdan kolaylıkla takip ediyor ve bu doğrultuda çalışmalarına yön verebiliyor. Yaşanan bu değişim ve gelişimin işlerimizin takibini kolaylaştırdığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Hidromek memnuniyeti sayıyı artırdı

Sivrioğlu Hafriyat olarak iş makinesi seçiminde bulunurken kaliteyi, sağlamlığı ve sorunsuz bir marka tercih etmeye özen gösterdiklerinin altını çizen Sivri, “Hafriyatçılık sektörüne ithal marka iş makinesi satın alarak giriş yaptım. Sonrasında kullandığım makinede sorun yaşamamız nedeniyle yeni makine arayışına başladım ve Türkiye’nin makinesi, yerli marka olan Hidromek ile karşılaştım. Kısa bir süre piyasa araştırması yaptıktan sonra 2010 yılında Hidromek ile çalışmaya başladım. O günden itibaren makine parkıma Hidromek’ten başka bir markanın girmesine izin vermedim” dedi. Hidromek’ten ilk olarak 1 adet ekskavatör satın aldığına değinen Sivri, daha sonra markadan ve makineden duyduğu memnuniyet nedeniyle parkındaki Hidromek sayısını artırdığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Makine parkımızda şu anda 4 tanesi Hidromek’e ait olmak üzere toplam 7 adet iş makinesi bulunuyor. Hidromek’ten ilk olarak 1 adet ekskavatör satın almıştık. Şu anda parkımızda 1 adet HMK 300 LC ve 1 adet HMK 220 LC paletli ekskavatör, 1 adet HMK 102S Alpha ile 1 adet HMK 102B Alpha serisi kazıcı yükleyici yer alıyor. Hidromek’in makinelerinden çok memnunuz. Markadan ve makinelerden duyduğumuz memnuniyet sebebiyle parkımızdaki Hidromek sayısını artırdık.” 

 

“Hidromek’in makineleri sorunsuz ve masrafsız”

Hidromek’i sağlam, kaliteli, sorunsuz ve yerli makine olması nedeniyle tercih ettiklerine değinen Sivri, “Yoğun bir iş tempomuz var, günün her saatinde makinelerimiz çalışıyor. Bu yoğun tempomuza rağmen makinelerimiz bize ayak uyduruyor ve sorunsuz çalışıyorlar. Hafriyat işlerimizde HMK 300 LC ve HMK 220 LC paletli ekskavatörlerden iyi bir verim alıyoruz. Kazı işlerinde HMK 102S Alpha ve HMK 102B Alpha kazıcı yükleyicilerle işlerimizde seri bir şekilde çalışıyoruz. Kalite, sağlamlık, güç ve yakıt tüketimi konularında Hidromek’in tüm makinelerinden çok memnunuz” dedi. Servis ve yedek parça bulunabilirliği konusunda da Hidromek’ten gerekli hizmeti eksiksiz olarak aldıklarına dikkat çeken Talip Sivri, Hidromek’in makinelerinin masrafsız olduğunu vurguladı ve konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Geçmiş yıllarda parkımızda yer alan diğer markalarla servis ve yedek parça konusunda sorunlar yaşadık. Bu sorunlar bizi yıprattı. Hidromek ile çalışmaya başladıktan sonra bu sorunların tamamını unuttuk. Hidromek’in servisi gerektiği durumlarda en kısa sürede bize hizmet sunuyor. Hidromek’ten aldığımız servis ve yedek parça hizmetinden çok memnunuz. Markanın servisinden aldığımız hizmet ile ürünlerin masraf çıkarmaması birleşince yaptığımız tercihin doğruluğu bizi mutlu ediyor.”

Hidromek’i hem kullanıyor hem de öneriyor

Hidromek’in iş makineleri pazarında büyük işler başardığını ve mühendislik harikası yeni nesil makineleriyle pazardaki dengeleri değiştirdiğini ifade eden Sivri, “Hidromek kullanıcısıyım, markadan ve makinelerden duyduğum memnuniyet nedeniyle Hidromek’i tüm arkadaşlarıma öneriyorum. Zaman zaman Trakya Bölgesi’ndeki meslektaşlarımız Hidromek ile ilgili bizden bilgi alıyorlar. Hidromek’e gönül rahatlığı ile referans oluyoruz. Hatta bizim önermemizle Hidromek marka makinelere sahip olan firmalar, sonrasında gelip bize teşekkür ediyor” ifadelerini kullandı. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle bazı zamanlarda parklarında makinelerin yetersiz geldiğini bu nedenle kiralama yaptığını aktaran Genel Müdür Sivri, önümüzdeki dönemde yeni yatırımları ile birlikte makine ihtiyacımız olursa yine Hidromek’i tercih edeceğini belirtti.

“Sadece ürün değil çözüm de sunuyoruz”

Trakya Bölgesi’nde yaklaşık yüzde 60’lık bir pazar payına sahip olduklarını ifade eden Hidromek İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü Bölge Satış Takım Lideri Erkan Ekici ise Sivrioğlu Hafriyat’ın bölgede referans bir müşteri olduğuna dikkat çekti. Çerkezköy’de birden fazla organize sanayi bölgesinin yer alması nedeniyle bölgede sürekli bir hareketlilik yaşanıyor. Bu nedenle Trakya Bölgesi bizim için oldukça önemli bir yer. Sivrioğlu Hafriyat da bölgenin tanınan ve bilinen hafriyat firmalarının başında geliyor. Sivrioğlu Hafriyat’a hem kazıcı yükleyici hem de ekskavatör ürün grubumuzla hizmet veriyoruz. Firmaya sadece ürün değil aynı zamanda çözüm de sunuyoruz. Firma ile ikili ilişkilerimiz oldukça kuvvetli. Karşılıklı güven içerisinde çalışıyoruz. İş makinesi alımlarında referans oldukça önemli bir konu. Bu yüzden Trakya Bölgesi’nde bizlere referans olduğu için Sivrioğlu Hafriyat’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yakup Usta - Operatör

Konfor ve rahat kullanım

Sivrioğlu Hafriyat’ta kazıcı yükleyici operatörlüğü yapan Yakup Usta, Hidromek’in makinelerini kullanma fırsatı bulamayan operatörlerin büyük bir fırsatı kaçırdığını söyledi. Yağcılık mesleğinden yetişerek operatörlüğe adım atan Yusuf?- Yakup? Usta, Hidromek’in hem iş hem de konfor ve rahatlık konusunda mükemmel makineler ürettiğini belirterek şunları aktardı: “Hidromek’in makineleri rahat bir kullanıma sahip. Bu zamana kadar önce farklı markaların makinelerini kullandım ama şu ana kadar en rahat ettiğim makine Hidromek oldu. Makineler, çalışma esnasında seri ve yüksek performans sağlıyor. İşlerimizi yorulmadan konforlu bir şekilde gerçekleştiriyoruz.”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER