Kırıcı Dosyası: EPİROC

02 Temmuz 2019 Salı - 08:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Kırıcı Dosyası: EPİROC
Kırıcı Dosyası: EPİROC

Madencilik, altyapı ve doğal kaynaklar endüstrileri için dünyanın önde gelen verimlilik tedarikçilerinden biri olan Epiroc, en gelişmiş teknolojileri kullanarak en yenilikçi maden ve inşaat ekipmanlarını geliştirip, üretiyor. Atlas Copco Grup’un bir parçası olarak faaliyet gösterdikten sonra Epiroc markası ile çalışmaya devam eden ve 145 yılı aşkın deneyime sahip olan Epriroc, dünya genelinde 13 binden fazla çalışanı, 150’den fazla ülkedeki müşterileri, İsveç, ABD, Kanada, Çin ve Almanya’da üretim tesisleri ve onlarca ürün geliştirme merkezleri ile hizmet veriyor.

Öncelikle müşteriler ve iş ortakları ile yakın işbirliği içinde çalışarak, gereksinimlerini anlayarak, çözümler sunmayı hedefleyen Epiroc, üretkenlik, güvenlik, güvenilirlik ve sürdürülebilirlik konularına büyük veriyor. Makinelerini, projelerin programına ve bütçesine uygun biçimde yürütülmesine yardımcı olmak için tasarlayan firma, aynı zamanda yaptığı her işte çevre ayak izini azaltmak için çaba gösteriyor. Yüksek performanslı makineler ve servis mükemmelliğinden, otomasyon ve birlikte çalışma için en yeni araçlara kadar her alanda iyiyi daha iyi hale getirmek için çalışıyor. Dünyanın her yerindeki şubeleri ve iş ortaklarının sunduğu profesyonel servis ve destek ile makinelerin çalışabilir olduğu süreleri en üst düzeye çıkartan Epiroc, yedek parçalar ve eğitimden revizyonlara, yeniden üretim çözümleri ve Midlife hizmetlerine kadar her alanda hizmet veriyor. Yenilikçi ve geniş hidrolik ataşman ürün grubu ile yüksek performanslı, kullanıcı dostu, sağlam ve uzun ömürlü ekipmanlarını pazardaki müşterilerin hizmetine sunan Epiroc, yüksek performans, düşük servis bakım maliyetleri ve uzun ömür sayesinde müşterilerin işletme giderlerini önemli ölçüde azaltıyor. Tüm hidrolik kırıcılarını daha az ses ve ağırlık , daha fazla güç prensine göre dizayn eden firmanın, halen 24 aktif yeni, 12 beklemede olmak üzere toplam 249 patenti bulunuyor. Epiroc’un tüm sektörlerde kullanılmak üzere daha az ağırlık daha fazla güç prensibine göre özel tasarlanmış ürün gamında 5,5 kg’ dan 10 tona kadar çalışma ağırlığına sahip, toplamda 22 adet farklı ağırlıkta makine ve uygulamaya özel kırıcıları mevcut. Madencilik, inşaat, kamu ve yıkım sektörlerinde birçok farklı operasyonu yapabilen çok çeşitli ve farklı büyüklüklerde hidrolik ataşmanlara sahip olan firma, hidrolik kırıcılarına ilave olarak ürün yelpazesinde yıkım-geri dönüşüm ve hurda versiyonlar olan makasları, mıknatıslar, kavrayıcılar, kırıcı kovaları, kompaktörler, yatay&dikey ve testere versiyonları olan tamburlu kesiciler bulunuyor. Epiroc kırıcıları aktif olarak inşaat, maden ve kamu sektöründe ağırlıklı olarak hizmet veriyor. Firma, kısa ve orta vadede ise yıkım, mermer & doğaltaş ve hafriyat sektöründe de etkinliğini artırarak, küresel olarak edinilen tecrübeleri bu sektörlere aktarmak, sektöre değer katarak, işletme maliyetleri minimize ederek fark yaratmayı hedefliyor. Epiroc’un pazara sunduğu yeni nesil orta ve ağır hidrolik kırıcılar, düşük ağırlığı ve yüksek verimi sayesinde, iş makinesinden daha az hidrolik güce gereksinim duyarken azami darbe performansını koruyor. Bu durum, daha küçük iş makinelerinin kullanılmasına olanak sağlayarak iş makinesi için yatırım maliyetini azaltıyor. Aynı zamanda kırıcıların hidrolik sistemden daha az güç alarak, iş makinesinden daha az yakıt almasına ve kullanıcıların işletme maliyetini düşürmesini sağlıyor.

Daha az ağırlık daha fazla güç

 

Epiroc; SB, HB ve MB seri olmak üzere kırıcılarını 3 ana model altında satışa sunuyor. Bu modeller arasında yer alan SB modeli ince, hafif, az parça ve kompakt bir tasarıma sahip. Üstün dayanıklılık ve performans, daha kolay kullanım, daha düşük yakıt tüketimi ve diğer avantajlar ise SB hidrolik kırıcılarını pazarda tercih sebebi yapıyor. SB Hidrolik Kırıcılar, hafif beton yapıların ve asfalt kaplamaların hem iç hem de dış mekanlarda yıkılması için güvenilir bir seçim. SB serisi toprak işleri yapmak, yeraltı işlemlerinde ölçeklendirme, dökümhanelerdeki kepçe ve dönüştürücüleri temizlemek ve diğer zorlu görevler için uygun. 24 tona kadar ağırlık sınıflarındaki taşıyıcılar için tasarlanan SB modeli, servis ağırlıkları 55 kg ila 1060 kg arasında değişen dokuz modelde mevcut. Seri, herhangi bir mikro veya mini ekskavatör, beko, mini yükleyici veya yıkım robotuna uygun modeller içeriyor. Üstün dayanıklılıkları, daha az deneyimli son kullanıcılara güvenle kiralayabilen kiralama şirketleri için de popüler bir seçenek haline getiriyor. SB serisindeki hidrolik kırıcıların kurulumu ve servisi de oldukça kolay. Kırıcı uç değiştirilmesi, patentli alet kilitleme sistemi sayesinde basittir ve alt burç değişimi, kullanıcı tarafından yerinde standart el aletleriyle değiştirilebiliyor. Entegre Epiroc Energy Recovery teknolojisi, verimliliği artırıyor ve yakıt tüketimini azaltıyor. Aşırı yük koruması, entegre bir basınç emniyet valfi ile sağlanıyor. Ayrıca su altı uygulamaları için bir hava girişi olan Otomatik Başlatma ve Epiroc ContiLube ™ II mikro veya ContiLube ™ II otomatik yağlama sistemleri de bazı modellerde isteğe bağlı olarak sunuluyor.

MB model orta seri hidrolik kırıcılar

Orta seri kırıcılar, madencilik ve taşocakçılığı, yıkım ve yenileme, inşaat ve metalurji endüstrisindeki geniş bir uygulama yelpazesi için verimli bir seçim. MB serisi Beton ve asfalt kırım işleri, inşaat sahalarında ikincil taş ve ikincil taş ve birincil taş kırma (patar) için ideal. Müşterilerin işletme maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak hedefiyle geliştirilmiş olan MB model orta seri hidrolik kırıcılar, daha hafif ve daha kompakt olmakla birlikte, daha yüksek güvenilirlik ve performans, düşük tamir maliyetleri ve bakım kolaylığı sunuyor. MB kırıcıları, 10 tondan 32 tona kadar ağırlık sınıflarındaki taşıyıcılar için tasarlandı ve servis ağırlıkları 750 kg ila 1650 kg arasında değişen beş modelde mevcut. MB kırıcıların hepsi, gelişmiş kontrol teknolojisi ile kırıcı performansı, çalışma sırasındaki darbe enerjisi ve hız arasındaki çıktı dengesini ayarlayan otomatik piston strok boyu anahtarlama sistemi olan AutoControl ile optimize edildi. MB serisi, piston strok uzunluğu sistemi AutoControl çalışmalar sırasında çıkış dengesini otomatik olarak ayarlayarak performansı artırıyor. AutoControl, piston strok uzunluğunu otomatik olarak ayarlayarak kırıcı performansını optimize eder. StartSelect sistemi iki mod arasında manuel geçiş sağlar: AutoStart modu, kırma döngüsünün başlangıcında kolay konumlandırmaya olanak tanır ve AutoStop modunda kırma döngüsünün sonunda boş yanmayı önlemek için kırıcı otomatik olarak durur. EnergyRecovery özelliği sayesinde, Enerji geri kazanımı piston geri tepme enerjisini ek hidrolik giriş olmadan otomatik olarak kullanarak performansı arttırır ve titreşimi azaltır. Entegre StartSelect valfı, operatörün hidrolik kırıcı çalıştırma davranışını çalışma koşullarına göre birkaç basit adımda ayarlamasını sağlar. MB kırıcıları, optimize yağ tüketimi ve sürekli yağlama için otomatik yağlama cihazı olan ContiLube ™ II ile donatıldı. Bu özellik sayesinde, bakım gereksinimini azaltır ve bakım nedeniyle durma sürelerini en aza indirir. VibroSlienced Plus sistemi kırıcı darbe mekanizmasını ve gövdesini özel sızdırmazlık parçaları ve conta sistemi ile izole ederek gürültü ve titreşim seviyelerini azaltır. Opsiyonel iki aşamalı toz sızdırmazlık sistemi DustProtector II, parçaların hizmet ömrünü uzatır, gres tüketimini azaltır. Patentli StartSelect sistemi, operatörün, zemin koşullarına bağlı olarak çalıştırma ve kapatma davranışını ayarlamasını sağlar. Verimi yüksek performansla bir araya getiren orta seri kırıcılar, birçok uygulamada kullanılabilir.

 

HB model ağır seri hidrolik kırıcılar

Ağır seri kırıcılar, inşaat sahaları ve taş ocaklarında, açık ve yer altı madenlerinde birincil patlatmasız kaya kırma ve ikincil taş kırma işlemlerinin yanı sıra büyük güçlendirilmiş beton yapıların birincil kırma işlerinde kullanıma çok uygun. HB ağır seri kırıcılar, 22 tondan 140 tona kadar ağırlık sınıflarındaki taşıyıcılar için tasarlandı. Ağır model HB kırıcılarımızda da MB modellerimizde olduğu gibi; performansı arttırıp, titreşimi azaltan EnergyRecovery özelliğine; bakım gereksinimini azaltan ContiLube II, otomatik yağlama sistemine; kırıcı darbe mekanizmasını koruyan, gürültü ve titreşim seviyelerini azaltan VibroSlienced Plus sistemine; Opsiyonel toz koruması DustProtector II’ye, aşırı yüklenmeleri önleyen dahili basınç emniyet valfi olan PowerAdapt’e ve ilave olarak eşsiz, dünyada bir ilk olan Akıllı Koruma Sistemine (IPS) sahip. Epiroc, benzersiz patentli IPS sistemi hidrolik kırıcı performansını yeni bir seviyeye taşıyor. Bu sistem, Epiroc’un popüler AutoControl ve StartSelect fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde bir araya getiren bu tamamen otomatik sistem, her zamankinden daha basit, daha verimli ve daha ekonomik bir işlem sunar. IPS, hidrolik kırıcının her zaman AutoStart modunda başlatılmasını sağlar. Keski ile malzeme arasındaki temas basıncı arttığında ve AutoControl kısa piston strokundan uzun piston strokuna geçtiğinde, IPS otomatik olarak AutoStop moduna geçer. Keski malzemeyi kırarsa, kesici otomatik olarak kapanır ve boş yanmayı önler. Daha az aşınma ve daha fazla çalışma süresiyle daha basit, daha hızlı kırılma IPS, kırıcının çalışma davranışını otomatik olarak herhangi bir çalışma koşuluna uyarlayarak kırma işlemini operatör için daha da kolaylaştırır. Tam otomatik işlevselliği ile IPS operatör müdahalesi veya reaksiyonu gerektirmediğinden ve bu nedenle çalışma sürecinde kesinti olmadığından çalışma süresi daha yüksek. Sistem, merkezleme etkisi sayesinde kesicinin daha doğru ve belirgin şekilde daha hızlı bir şekilde konumlandırılmasına izin verir. Bu aynı zamanda taşıyıcı üzerindeki mekanik gerilimi ortadan kaldırır ve tüm aşınma bileşenlerinin ömrü uzar.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER