Nurol Park projesinde yoğun çalışma

05 Ağustos 2014 Salı - 11:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Eskiden Hürriyet binasının bulunduğu bölgede Nurol GYO tarafından yeni bir proje hayata geçiriliyor. Nurol Park adını taşıyan, konut, ofis ve rezidansları içinde barındıracak olan projede Altaş ve Akçay Hafriyat firmaları yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Projenin Koordinatörlüğünü gerçekleştiren Altaş İnşaat Genel Müdürü Güven Taşkın, şantiyenin olmazsa olmazının Hidromek iş makineleri olduğunu söylüyor. 

hidromek
Şantiyede Hidromek İş Makineleri kullanılıyor.

Projelerin çoğunu İstanbul'da gerçekleştiren firma, şu anda yıkılan Hürriyet binasının yerine yapılacak olan Nurol Park projesinde hafriyat çalışmalarını sürdürüyor. Projede Altaş Hafriyat ve Akçay Hafriyat konsorsiyum oluşturdular ve konsorsiyumun genel koordinatörlüğünü de Altaş Hafriyat Genel Müdürü Güven Taşkın üstleniyor. Çalışmalarına yoğun olarak İstanbul'da devam ettiklerini belirten Taşkın, “Yakın zamanda Hadımköy Çakmaklı bölgesinde Tunaylar Fabrikası’nın hafriyatını gerçekleştirdik. Hadımköy bölgesinde çok sayıda fabrika ve sanayi tesisinin hafriyat çalışmalarında yer aldık. Zaten ağırlıklı olarak büyük üretim merkezlerinde ve konut projelerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Proje hakkında bilgi veren Taşkın, şunları söyledi: “Nurol Park Projesi, eski Hürriyet binasının yer aldığı bölgede gerçekleştiriliyor. Yaklaşık olarak bin üç yüz konuttan oluşan bir proje ve 58 dönümlük araziden oluşuyor. 800 bin metreküp hafriyat çıkartmayı öngörüyoruz. Şu anda yaklaşık 750 bin metreküplük kısmını çıkarttık.” Projede çalışmalara 2013 yılının Temmuz ayında başlamış olduklarını ifade eden Taşkın, altı ay içerisinde yaklaşık 600 bin metreküplük hafriyatı tamamlamış olduklarını hatırlattı.

Makine tercihi

İş makinesi seçimlerinde yakıt sarfiyatının ve servis hızının öncelikli kriterleri arasında olduğunu ifade eden Taşkın, “Yakıt tüketimi ve servis konusu, bizim için en öncelikli konu. Çünkü hafriyatın durması demek, kamyonların çalışamıyor olması demek. Bu durumda teslim etmemiz gereken sahayı zamanında teslim edemiyoruz, işler aksıyor. Maliyet kaybının yanında firma prestij de kaybediyor. Ancak bu noktada servisin hızlı müdahalesi, çalışmaların aksamadan devam etmesini sağlıyor” dedi. İş makinesi seçimlerinde Hidromek ile çalıştıklarını belirten Taşkın, “Hidromek markasını daha önceden çevremizde iş yapan firmalardan da biliyorduk. Özellikle yakıt tüketimi konusunda son derece olumlu yorumlar aldık. Servis konusunda da herhangi bir sorun yaşanmadığını duymuştuk. Piyasada var olan makinelerle kıyaslamalar yaparak tercihimizi Hidromek'ten yana kullandık. Hidromek artık şantiyemizin olmazsa olmazı” dedi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER