İzmir'de prestij projelere imza atıyor

07 Ağustos 2014 Perşembe - 11:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İzmir’de önemli prestij projelere imza atan Barankaya İnşaat, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
İzmir’de önemli prestij projelere imza atan Barankaya İnşaat, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

İzmir’de önemli prestij projelere imza atan Barankaya İnşaat, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya, Enka Pazarlama’nın İzmir bölgesinde sahip olduğu servis ağının gücü ile yatırımlarını sürdüreceğini söylüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya
Barankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya

Hafriyatçılık alanında 1993 yılında çalışmalar yaparak faaliyetlerine başlayan Barankaya İnşaat, sonradan müteahhitlik projelerinde de yer almaya başlamış. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya, “İlk işe başladığımızda iki makinemiz ve tek göz odamız vardı. 1998 yılına kadar makine sayısını 10’a çıkarmak gibi bir hedef belirlemiştik ve sabrederek adım adım hedefimize ulaşmayı başarmıştık” dedi. Zamanla büyük çapta projelerde yer almaya başladıklarını belirten Kaya, İzmir’in en zorlu projelerinden biri olan Narbel Yolu Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyledi ve ekledi: “İzmir’in en zorlu yol projelerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Uzun yıllardır konuşulan ancak zor olduğu için bir türlü yapılmayan bir projeydi. O projede başarılı bir çalışma gercekleştirdik ve sonrasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli çalışmalarında yer aldık.” 2010 yılından sonra köprülü kavşak, metro istasyonları, DSİ gölet çalışmaları gibi projelerde de yer aldıklarını ve İzmir’in en popüler projelerinden olan “Uçan Yol” projesinde de imzaları olduğunu hatırlatan Kaya, “Son olarak Uçan Yolu Projesi’nde çalışma yürütüyoruz. Ayrıca Gördes Barajı’nın içme suyu iletim hattında da çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle son dönemlerde gölet çalışmalarına ağırlık veriyoruz” dedi.

Hitachi’nin yeni serilerinde performans artışı

 
 
 Hitachi Zaxis
“2010 yılında lastikli ekskavatör alımı yaptık. Sonrasında ise Hitachi Zaxis 250 LC, 350 LC alımları yaptık."

Enka Pazarlama ile ilk olarak 2006 yılında tanıştıklarını ve Hitachi alımı yaptıklarını ifade eden Kaya, projelerin artması ile birlikte alımların da devam ettiğini söyledi. “2010 yılında lastikli ekskavatör alımı yaptık. Sonrasında ise Hitachi Zaxis 250 LC, 350 LC alımları yaptık. Hitachi’nin yanında Kawasaki yükleyici alımları da gerçekleştirdik” diyen Kaya, özellikle Hitachi’nin yeni serilerinde ciddi derecede performans artışı gözlemlediklerini söyledi. Makinelerin serilik oranlarının arttığını ve yakıt kullanımının da düştüğünü belirten Kaya, “Sunumlarda performansın arttığı, yakıtın düştüğünü söylüyorlardı. Biz bunu kendimiz gözlemledik ve son derece memnun kaldık. Zaten sonrasında yatırımlarımızı Enka’dan yapmaya devam ettik” dedi. Enka’dan almış oldukları makinelerin kalite ve güç açısından son derece başarılı olduğunu değerlendiren Kaya, “Daha önceden de belirttiğim gibi, makinelerin kaliteli olmaları, tercihimizde tek etken değil. Asıl önemli olan satış sonrası servis hizmeti. Enka bu konuda son derece başarılı bir firma. Sorun yaşadığımız ve hızlı çözüm gereken yerlerde Enka’nın yanımızda olduğuna defalarca şahit olduk. Bu elbette bizim için son derece değerli bir durum” dedi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER