Sif, JCB kazıcı-yükleyicilerde bakım aralığını 500 saate çıkarttı

28 Ekim 2014 Salı - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

SİF İş Makinaları, JCB kazıcı-yükleyicilerde bakım aralığını 250 saatten 500 saate çıkarttı.
SİF İş Makinaları, JCB kazıcı-yükleyicilerde bakım aralığını 250 saatten 500 saate çıkarttı.

SİF İş Makinaları, JCB kazıcı-yükleyicilerde bakım aralığını 250 saatten 500 saate çıkarttı. Bu sayede, JCB kazıcı-yükleyici sahiplerinin bakım masraflarında %50’ye varan tasarruf elde edebileceği belirtildi.

sif jcb
Bakım maliyetlerinde 3.500 Euro’yu aşan tasarruf elde edilecek

STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları, distribütörü olduğu, dünyanın önde gelen iş makinası üreticilerinden JCB ile birlikte, iş makinası sektöründe yine bir ilke imza atarak rakipleriyle arayı açmaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de iş makinası sektöründe periyodik bakımlar her 250 saatte bir yapılmaktadır. Son yıllarda gelişen motor, yakıt ve yağlama teknolojisine bağlı olarak, sene başında 500 saat motor ve yakıt sistemi bakımıyla ilgili bir çalışma başlatan SİF ve JCB, bu çalışma ve testlerin sonucunda kazıcı-yükleyicilerde 500 saatte bir motor ve yakıt sistemi bakımına geçilmesi kararı almıştır” denildi.

Türkiye’deki tüm JCB motor ve LiveLink Uydu Takip Sistemi’ne sahip 3CX ve 4CX kazıcı-yükleyiciler için geçerli olacak 500 saat bakım aralığı için gerekli şartlar ise şu şekilde belirlendi:

  • Makine bakımlarının tamamının SİF İş Makinaları yetkili servisleri tarafından yapılmış olması

  • Kullanılan yakıtın Euro dizel olması

  • Kullanılan motor yağının SİF İş Makinaları’ndan tedarik edilecek olan özel spec motor yağı olması

  • Makinada LiveLink Uydu Takip Sistemi bulunması ve aktif olarak çalışıyor olması.

 

Bakım maliyetlerinde 3.500 Euro’yu aşan tasarruf

sif
Kazıcı-yükleyicilerde bakım aralığının 250 saatten 500 saate çıkacak.

Kazıcı-yükleyicilerde bakım aralığının 250 saatten 500 saate çıkmasının en önemli avantajının, makina sahiplerinin bakım maliyetlerinde %50’ye varan tasarruf sağlaması olarak belirten SİF İş Makinaları Kazıcı-Yükleyici Ürün Müdürü Cihan Çolpan, “Senede 2.000 saat çalışan bir JCB kazıcı-yükleyiciye, 8 bakım yerine 4 bakım yapılacağı için, yaklaşık 900 Euro müşterinin cebinde tasarruf olarak kalacaktır. Buna ek olarak, makina daha az bakıma gideceğinden, makinanın yetkili serviste kaybedeceği süre yerine, makina çalışmaya devam edeceğinden bir ek tasarruf daha elde edilecektir. JCB kazıcı-yükleyicilerin sahip olduğu yakıt tasarrufu avantajına ek olarak, JCB’nin dışında hiçbir kazıcı-yükleyicide olmayan; motor, şanzıman, aks, kabin ve şasinin JCB marka olması, düzenli olarak yapılacak bakımlarla beraber elde edilecek yüksek ikinci el değerini de hesaba kattığımızda, JCB kazıcı-yükleyici sahipleri, üç senelik bir sürede 3.500 Euro’nun üzerinde bir tasarruf elde edecektir.” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili detaylı bilginin, SİF İş Makinaları satış ve servis noktalarından alınabileceğini dile getiren Çolpan,“Sektörde her zaman rakiplerimizden bir adım önde olmayı ilke edinmiş bir firma olarak, müşterilerimize sunduğumuz 500 saatlik bakım aralığı ile yine fark yaratıyoruz. Çünkü SİF JCB’de ilklerin sonu yok!” dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap
  • Cetinkaya 11 Nisan 2015 Cumartesi - 15:46

    Neden müşteriler bilgilendirilmiyor ozaman...

İLGİLİ HABERLER