Borusan Makina’dan operatörlere eğitim

10 Kasım 2014 Pazartesi - 12:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Borusan Makina’dan operatörlere eğitim
Borusan Makina’dan operatörlere eğitim

İş makinesi kullanımı nedeniyle meydana gelebilecek iş kazalarını en aza indirmeyi, makinelerin ömrünü uzatmayı, sektöre eğitimli ve bilinçli operatörler kazandırarak müşterilerinin işlerini daha etkin yürütmelerini hedefleyen Borusan Makine; 2008 yılından beri sürdürdüğü Borusan Makina Operatör Okulu’nu 2014 Kasım ayı içerisinde bir kez daha müşteri operatörleri için gerçekleştirdi. 

cat
Çayırova Asım Kocabıyık Eğitim Merkezi’nde (AKEM) gerçekleştirilen eğitim, teorik ve pratik bölümlerden oluştu.

İş makinesi kullanımı nedeniyle meydana gelebilecek iş kazalarını en aza indirmeyi, makinelerin ömrünü uzatmayı, sektöre eğitimli ve bilinçli operatörler kazandırarak müşterilerinin işlerini daha etkin yürütmelerini hedefleyen Borusan Makina 2008 yılından beri sürdürdüğü Borusan Makina Operatör Okulu’nu 2014 Kasım ayı içerisinde bir kez daha müşteri operatörleri için gerçekleştirdi. Eğitime 14 operatör katıldı ve ekskavatör kullanımı hakkında tüm detayları öğrendi. 2008’yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Borusan Makina Operatör Okulu’nda eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara M.E. B onaylı İş Makinası Kullanma Sertifikası verildi. Eğitim, Borusan Makina tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Kapsamlı eğitim
Çayırova Asım Kocabıyık Eğitim Merkezi’nde (AKEM) gerçekleştirilen eğitim; teorik ve pratik bölümlerden oluştu. Eğitim, teorik, simülatör eğitimi ve uygulamalı olarak makine başında gerçekleşti. Eğitimin teorik bölümündeki güvenlik, iş makinelerinin özellikleri, kullanım alanları, uyarı ikaz işaretleri, kabin içi kumanda düğmelerinin anlatılması, doğru kullanım teknikleri hakkında bilgi, bakım noktalarının açıklanması, çevre bilgisi, sınıf ortamında sunum ve videolar ile anlatılırken pratik eğitimde simülatör kullanımı ve sahada makina kullanım eğitimi ile devam etti.
Eğitimin sonunda hem teorik hem pratik sınava tabi tutulan katılımcılar arasında 70 puanın üzerinde başarılı olanlara, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı İş Makinası Kullanma Sertifikası verildi. Bu sertifika G sınıfı ehliyeti almanın ilk adımını oluşturuyor. Sürücü belgesi olan katılımcılar trafiğe çıkma izni olan iş makineleri için almış oldukları bu sertifikayı istedikleri zaman “G sınıfı” sürücü belgesine çevirebiliyor.
AKEM’de yılın belirli dönemlerinde talep ve ihtiyaca göre M.E. B onaylı İş Makinası Kullanma Sertifikasyon eğitimleri veriliyor. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülen bu çalışmalar sonucunda sertifika alan operatörler, almış oldukları eğitim sayesinde şantiyelerde,  ilgili iş makinelerini kullanma yetkisine de hak kazanıyorlar.

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER