Hangi önemli projede çalışıyor?

17 Kasım 2014 Pazartesi - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hangi önemli projede çalışıyor?
Hangi önemli projede çalışıyor?

Hidromek tarafından geliştirilen HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü, Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun Dudullu şantiyesinde çalışıyor. Projede kazı çalışmalarını sürdüren Soner Temel Mühendislik firması yetkilileri, Hidromek tünel ekskavatörü ile zamandan ve yakıttan önemli oranlarda tasarruf ettiklerini belirtiyorlar. 

hidrottnell
HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü, Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun Dudullu şantiyesinde çalışıyor
.

Hidromek, HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü’nü hızın ve kalitenin hayati önemde olduğu projeler için uygun bir makine olarak pazara sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Projesi kapsamında yürütülen Dudullu İstasyonu kazı işlerinde çalışan makine, zaman ve yakıt tasarrufu anlamında kullanıcı firmaya önemli artılar katmış. Yeni nesil motoru, güçlü armı ve düşük emisyon değerleri ile toplamda ciddi bir maliyet avantajı sunan makine, yaptığı kaliteli imalat ile birçok ikincil işin yapılması gerekliliğini de ortadan kaldırmış.
 

Soner Temel Mühendislik Proje Müdürü M. Turgay Özat, HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü’nün demosunun da bu şantiyede yapıldığını belirterek demonun iki ay civarında sürdüğünü ve bu iki aylık yoğun çalışma sürecinin bitiminde mutlaka bu makineyi almaları gerektiği sonucuna vardıklarını anlatıyor. Özat, var olan piyasa koşullarında teknolojinin kullanılmasının zorunluluk olduğunu belirterek “Bu nedenle Soner Temel Mühendislik olarak projelerimizde özel makineler kullanıyoruz. Kullandığımız birçok makinede, işin gerekliliğine göre modifiyeler yaparak daha verimli sonuçlar almaya çalışıyoruz” diyor.

kka770
Hidromek üretimi HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü, yeni nesil motoru, güçlü armı ve düşük emisyon değerleri ile toplamda ciddi bir maliyet avantajı sunuyor.

Yeraltı şartları

sntm
Soner Temel Mühendislik Proje Müdürü M. Turgut Özat

İş makinelerinin yeryüzünde gösterdikleri performans ile yeraltında gösterdikleri performansın birbirinden farklı olduğunu da ifade eden Özat, kullandıkları HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü ile ilgili yorumlarını ise şu şeklide aktarıyor: “Hidromek birkaç ay önce HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü’nü demo olarak buraya getirdi. Yaklaşık iki ay boyunca günde 24 saat demo makinesini kullandık. Birtakım önerilerde bulunduk. Önerilerimiz doğrultusunda geliştirmeler yapılarak şu an çalışan makine bize teslim edildi. Performansından oldukça memnunuz. Yaptığımız iş için uygun, oldukça güçlü bir makine. Bu nedenle kırıcı kullanmadan riper ile direkt aynamızı kazıyoruz”. Özat, HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü ile elde ettikleri avantajları ise şu şekilde sıralıyor: “Normal makine ile bir metretül/ dakika olarak hesapladığımızda 40 dakika yapılan işi HMK 220 LC TX Tünel Ekskavatörü ile 19-22 dakika aralığa kadar düşürdük. Süreden kazandığımız bu avantaj çok önemli. Ayrıca yeni nesil motor olması, bom yapısının taşıdığı özelliklerin yapılan işe uygun olması gibi artıları da topladığımızda bu makine ile elde ettiğimiz yakıt tasarrufu yüzde 40’lara kadar çıkıyor.”

Ayrıntılar Makina Market dergisinin Ekim sayısında…

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER