Hidromek’ten yeni Alpha Serisi Kazıcı Yükleyici

04 Aralık 2014 Perşembe - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hidromek’ten yeni Alpha Serisi Kazıcı Yükleyici
Hidromek’ten yeni Alpha Serisi Kazıcı Yükleyici

Hidromek, kazıcı yükleyici ürün grubuna yeni eklenen ALPHA Serisi’ni Türkiye ve yurt dışı pazarına sunuyor. Gerek tasarım ve donanımdaki değişiklikleriyle gerekse müşteri ihtiyacına göre seçilebilecek üç farklı paketiyle iş makinesi pazarında ilgi odağı olmaya hazırlanıyor.

“Maestro Serisi” kazıcı yükleyicileri 2008 yılında piyasaya sunan ve yoğun ilgi gören Hidromek, artık “Alpha Serisi” ile çözüm ortağı olmaya devam edecek. Türkiye’de art arda 5 yıldır kazıcı yükleyici pazar liderliğini sürdüren Hidromek Alpha Serisi ile bu unvanını devam ettirmeyi hedefliyor.  

 

Yeni Alpha Serisi; A1, A5 ve A8 olarak sunacağı üç farklı paketle müşteri beklentilerini karşılayacak. Hidromek, makinesini kiralayanlar ve kamu kurumu ihalelerine giren firmalar için uygun yatırım maliyeti, düşük yakıt tüketimi, düşük işletim giderleri ve yüksek 2.el değeriyle Alpha A1’i öneriyor. Alpha A1, Hidromek’in kazıcı yükleyici grubunun teknolojinin temeli olan ürün paketi.  Yeni Alpha Serisi’nde kullanılan 6 ileri tam otomatik şanzıman, vites seçimini otomatik olarak gerçekleştirerek, makineye zorlanmadan seyir ve kullanım imkânı veriyor. Ayrıca A1 paketinde 5. ve 6. viteste otomatik devreye giren tork konvertör kilidi (Lock up) makine seyir halinde iken yüksek oranda yakıt ekonomisi sağlıyor ve bu sayede özellikle kamu kurumlarına filo kiralayan firmaların işletme giderlerinin azaltılması sağlanarak bu firmaların daha rekabetçi olmaları sağlanıyor.

Hidromek; işinin patronu ve makinesinin operatörü olarak çalışanlar için düşük yakıt tüketimi, yüksek 2. el değeri ve daha fazla konforuyla Alpha A5’i öneriyor. 

A1 paketinden daha konforlu olan A5 paketinde sunulan “Klima” ve “Joystick Kazıcı Kontrolü” ile operatöre beklediği konfor sunuluyor. Alpha A5 paketinde bulunan engebeli arazilerde ön kova içerisindeki yükün dökülmesini engelleyen MSS (Sarsıntısız Yürüyüş Sistemi), kullanıcı için extra konfor ve maksimum üretkenlik elde edilmesine imkan veriyor.

Makinesini işletenler ve proje sahipleri; inşaat, yıkım ve hafriyat işlerinde düşük yakıt tüketimi ve konforlu makinenin dışında A5 paketine ek olarak ekstra üretkenlik arayanlar için ise Alpha A8’i öneriyor.  Alpha A8, %15’e kadar ekstra üretkenlik sağlamaktadır. 3 pakette ortak sunulan “Teleskopik Bom” ve “Teleskopik Kırıcı Hattı” ile verimli çalışma sağlanıyor.

A8 paketinde sunulan değişken deplasmanlı pistonlu tip pompa donanımıyla maksimum üretkenlik elde ediliyor. Bu donanım sayesinde kazıcı yükleyici kullanıcıya ihtiyaç duyduğu kadar hidrolik güç sağlayarak, tüm motor devirlerinde yüke bağlı kalmadan hassas kontrol imkânı ile % 95’e varan verimlilikle çalışır. A8 paketinde sunulan FLOWSHARING (debi paylaşımı) özellikli valfler ile yüke ve kullanıcı kabiliyetine bağlı kalmadan boru döşeme ve hassas kanal kazıları gibi işlerde mükemmel kontrol sağlanır. Düşük motor devirlerinde dahi bom, arm ve kova hareketlerinin eş zamanlı olarak yapılmasına imkân vererek gürültü sınırlaması olan alanlarda da (hastane, okul, şehir merkezi) çalışma olanağı sunuyor. 

Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt yeni ürün grubuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Türkiye pazarında HMK 102 B Alpha’nın satışına başladık, HMK 102 S Alpha ise 2014 yılı sonunda Türkiye’de satışa çıkacak. Yurt dışında ise 2015 başında satışa başlayacağımızı öngörüyoruz. Tüm dünyada ilk kez bu yıl pazara sunulacak olan yepyeni Alpha Serisi ile kazıcı yükleyici pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırız. Müşteri segmentlerimizin ihtiyaçlarını tespit ettik ve bu ihtiyaçları karşılamak üzere farklı paketler üzerinde çalıştık. Üç Alpha paketimizin pazara sunulmasıyla birlikte her segmentte müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini daha fazla karşılar duruma geleceğiz. Alpha Serisi’ne güvenimiz tam.”

Yeni seri ile ilgili ayrıntılar Makina Market dergisinin Kasım sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER