Dünyaca ünlü Alman tasarım yarışmasında Türk çizgileri

09 Eylül 2016 Cuma - 17:15
Kategori: ICT

PAYLAŞ

Dünyaca ünlü Alman tasarım yarışmasında Türk çizgileri
Dünyaca ünlü Alman tasarım yarışmasında Türk çizgileri

Dünyaca bilinen en önemli tasarım yarışmalarından biri olan Alman Tasarım Ödülü (German Design Award) jürisi Hidromek'i bu yıl yarışmaya aday gösterdi.

Her yıl Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) tarafından düzenlenen Alman Tasarım Ödülü adayları arasında bu sene Hidromek iki yeni ürünüyle yer alıyor. Dünyadaki en önemli tasarım değerlendirme mercilerinden biri olarak kabul edilen Alman Tasarım Konseyi, Hidromek'in HMK 600 MG motor greyderiyle ve HMK 640 WL lastikli yükleyicisini “Mükemmel Ürün Tasarımı (Excellent Product Design)” kategorisinde aday gösterdi.

Uluslararası düzeydeki bu yarışmaya dışarıdan aday kabul edilmemekte, sadece konseyin aday gösterdiği tasarımlar yarışmaya katılamaya hak kazanmaktadır. Bu yönüyle yarışmada aday gösterilmek bile önem taşır ve bir saygınlık belirtisidir. Hidromek yenilikçi tasarımıyla Alman Tasarım Konseyi’nin dikkatini çekerek yarışmaya aday gösterilmiştir. Yarışmaya ilişkin sonuçlar ise önümüzdeki aylar içerisinde duyurulacak.

Tasarımın tutkusunu, kalitesini ve yaratıcılığı simgeleyen bu ödüle aday gösterilen Hidromek'in uluslararası platformda Amerikan Good Design ödüllerinde “Product Design Award” kategorisinde ve yine Alman IF Design ödüllerinde “IF Product Design Award” ve “IF Professional Concept” kategorilerinde ödülleri bulunmaktadır. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER