20 YAŞINDAYIZ

08 Haziran 2015 Pazartesi - 09:45
Kategori: Makale

PAYLAŞ

Bu 20 yıl boyunca sektörde neler yaşandı, kimler geldi, kimler geçti sektörden artık hepsini hatırlayamıyorum. Çoğu güzel ama bazı kötü anılarım da var sektörden. İş ve inşaat makineleri diye adlandırdık sektörü ama aslına bakarsanız sektörün ana unsuru makineler değil insanlar.

Sektörü kirletenler de, adını temiz bir şekilde taşıyanlar da insanlar sonuçta. Makineler hepimizin ekmek kapısı ama dilleri yok konuşmaya, kalpleri yok hissetmeye ama yeni nesil makinaelerde beyin var düşünmeye.
İnsan gibi mantık yürütmüyorlar ama en azından eğitimsiz insanlardan çok daha akıllı oldukları için, makineyi çok daha iyi kolluyorlar. Artık makinelerde eskisi gibi kaba kuvvete gerek yok. Her şey hidrolik, her şey parmak ucuyla, parmak gücüyle oluyor.

Keşke insanlar da bunun farkına varsalar. Farkındaysanız artık eskiden olduğu gibi her operatörün bir de yardımcısı ( yağcısı ) da yok. Gerek kalmadı ki. Uzun lafın kısası makineler değişti, modernleşti hatta medenileşti. İşte bütün bu değişimi 20 yıl boyunca birlikte yaşadık sizlerle.
Elimizden geldiğince bilgi paylaşan, yenilikleri ileten dergi olmak için biz de yenilik peşinde koştuk.
Aynı makineler gibi Makina Market dergisi de daima kendini yeniledi, geliştirdi. Eğer 20 yıl sonra hala bu yazıyı okuyorsanız, işte bu 20 yıllık emeğin ve çabanın en güzel ödülüdür.
Eğer bu gün yurtiçinde ve yurtdışında insanlar Apa Yayıncılık deyince “Ha evet Makina Market yani” diyorsa, bu isim bu kadar iyi akıllara kazınmışsa demek ki bu sektöre bir şeyler vermişiz diye düşünüyorum.

Bunca yıl bizi destekleyen, en kötü dönemlerde bile arkamızda olan tüm sektör üyelerine, Makina Market’in bu günlere gelmesinde katkısı olan tüm çalışanlara ve Makina Market’in isim babası, kurucusu M. Kazım Apa’ya içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Daha nice 20 seneyi sizlerle birlikte geçirmek üzere... 

Etiketler:

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap