Uluslararası arenada yeni iş birliği

02 Mayıs 2016 Pazartesi - 11:15
Kategori: Röportaj

PAYLAŞ

Çukurova Ziraat Genel Müdürü Ediz Calapoğlu
Çukurova Ziraat Genel Müdürü Ediz Calapoğlu

Yerli üretimdeki geniş ürün gamıyla iş makineleri sektöründe bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Çukurova, uluslararası yeni bir iş birliğine imza attı. Dünyanın önde gelen markaları için gerçekleştirdiği üretimle öne çıkan şirket, şimdi de Çin’in en büyük forklift üreticisi Hangcha ile üretim iş birliği yapacak

İthal markalar ile kazandığı deneyimlerini yerli üretime katarak Türkiye'nin en fazla ürün gamına ve çeşidine sahip firmalarından biri olmayı başaran Çukurova, uluslararası satış ağı ile dünyanın her bölgesinde 50’den fazla ülkede satış yaparak uluslararası pazarda da kendini gösteriyor. Hem yerel hem de küresel piyasalarda sektörün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başaran kurum, grup fabrikalarından Cumitas'ın Hindistan ve Rusya'ya yaptığı teknoloji transferleriyle de dikkat çekiyor. Çukurova, aynı zamanda grubun Mersindeki Çimsataş fabrikasında üretilen döküm/dövme parçaları, çelik konstrüksüyon ve fren sistemleri ile iş makineleri ve otomotiv sektörünün, Liebherr, CNH, ZF, Volvo, Atlas Copco, Mercedes, Daimler ve Renault gibi önde gelen markalarının önemli tedarikçilerinden. Şimdi de dünyanın en büyük forklift üreticilerinden biriyle ortak üretime başlayan şirket, uluslararası iş birliklerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

“Çukurova'nın bugünkü geldiği nokta, uluslararası iş birliklerini değişik ürün gruplarına yaymak” diye konuşan Çukurova Ziraat Genel Müdürü Ediz Calapoğlu ile özel hayatından Çukurova Ziraat'ın yeni yatırımlarına kadar birçok konu üzerinde konuştuk.  

Röportajı, ICT dergisinin Mayıs 2016 sayısında bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER