Yeni pazarlarla birlikte yeni projeler geliyor

13 Temmuz 2016 Çarşamba - 10:45
Kategori: Röportaj

PAYLAŞ

Yeni pazarlarla birlikte yeni projeler geliyor
Yeni pazarlarla birlikte yeni projeler geliyor

Yurt içinde ve yurt dışında bugüne kadar toplam değeri 17 milyar dolara yakın 190’dan fazla projeye imza atan Doğuş İnşaat, son olarak Hindistan Mumbai'de yeni bir metro projesini imzaladı. Umman'da da 3 milyar dolarlık bir demiryolu projesinde İtalyan ortaklarıyla en iyi teklifi veren firmanın yeni rotası ise Afrika ve Avrupa ülkeleri...

Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Burak Talu

Engineering News Record (ENR) tarafından her yıl belirlenen “Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması” Listesi’nde 2003 yılından bu yana yer alan Doğuş İnşaat, kurulduğu 1951 yılından beri Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Körfez Ülkeleri’nde birçok projeyi hayata geçirdi. Türkiye'nin de önemli altyapı projelerini inşa eden Doğuş İnşaat, yaklaşık 564 milyon euro ihale bedeliyle tek yüklenici olarak kazandığı 20 kilometre uzunluğundaki 16 istasyon içeren Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu İnşaatı ve Elektromekanik işleri ve yakın zamanda Tekfen İnşaat ortaklığıyla aldığı Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi’nin Afyonkarahisar-Uşak (Banaz) kesimi altyapı inşaatı işiyle de dikkat çekiyor. Şimdi de rotasını Hindistan'a çeviren Doğuş İnşaat, ülkenin Mumbai şehrinde yeni bir metro projesini imzaladı. Dünyanın yeni pazarı olarak Sahraaltı Afrika'yı gördüklerini ve bu nedenle orada hayata geçirilmesi planlanan projelerde de yer almak istediklerini vurgulayan Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Burak Talu: “Doğu Avrupa da hedeflediğimiz pazarlar arasında... Şu an İsveç ve Norveç'te iş almak için uğraşıyoruz. Hatta bir ara Amerika'da ne yapabiliriz diye de düşündük. Mesela New York'ta neden metro yapmayalım ki? Buradakinden de hiçbir farkı olmaz. ‘Niye buraya gelmiyorsunuz?’ diye sürekli soruyorlar. Bakalım, bir sonraki adımda bunu da değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Burak Talu ile kariyer hayatından hobilerine, Doğuş İnşaat'ın yeni projelerinden hedeflerine kadar birçok konu üzerinde konuştuk.

 

Röportajı, ICT dergisinin Temmuz-Ağustos 2016 sayısından okuyabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER