Zorlu hafriyata MTB desteği

30 Mart 2015 Pazartesi - 10:45
Kategori: Video Galeri

PAYLAŞ

Ataşehir'de Ziylan Grup tarafından hayata geçirilen Water Garden projesinin hafriyatı tüm hızıyla sürüyor. Büyük projelere imza atan Ergü Hafriyat tarafından yapılan hafriyat için İnan Makina'dan üç adet kırıcı alımı yapıldı. Zorlu zeminde devam eden çalışmalar, Nisan ayında tamamlanacak.

Ergü Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Şahin

Profesyonel ekibi ve gelişen makine parkı ile önemli inşaat projelerinde yer alan Ergü Hafriyat, 30 yıllık deneyimi ile İstanbul'da hafriyat çalışmalarına devam ediyor. Alt yapı, üst yapı çalışmaları, hafriyat, çevre düzenlemesi projelerine imza atan firma, önemli referans projelerde de yer almış. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Şahin, başta Ağaoğlu olmak üzere AZ Yapı, Anel Yapı, Merit Life, Gülsoy Otomotiv, Sabah Pazarlama, Matel A.Ş., Ekşioğlu İnşaat, Keleşler A.Ş. gibi önemli firmaların projelerinde yer aldıklarını söylüyor ve ekliyor: "Ağırlık olarak İstanbul'da çalışıyoruz ve en önemli referanslarımız arasında Ağaoğlu bulunuyor. Neredeyse bütün projelerinin hafriyat kazılarını biz gerçekleştirdik." Şu anda Ziylan Grup tarafından hayata geçirilecek olan Water Garden projesi için hafriyat yaptıklarını belirten Şahin, projenin Ataşehir Belediyesi ve Varyap Meridian'ın hemen yanında yer aldığını belirtti. Projede ilk kazı çalışmalarına 2013 yılının Eylül ayında başlamış olduklarını belirten Şahin, "Projenin başlaması sırasında çeşitli gecikmeler yaşandı. Yasal sürecin tamamlanması ile birlikte kazıya başladık. Toplamda 900 bin metreküp hafriyat gerçekleştireceğiz" dedi. Gelinen noktada projenin sonuna yaklaştıklarını ve 150 bin metreküplük bir hafriyatın kaldığını hatırlatan Şahin, projenin Nisan ayının sonunda tamamlanmış olacağını belirtti. 

Eskiye dayanan birliktelik

 

Water Garden projesinde son derece zorlu bir zemin ile karşılaştıklarını belirten Ekrem Şahin, eskiden bölgenin taş ocağı olarak işletildiğini hatırlattı. Projede çalışmaları hızlandırmak için yakın dönemde İnan Makina'dan üç adet MTB kırıcı satın aldıklarını ifade eden Şahin, "İnan Makina ile çok uzun yıllardan bu yana birlikte çalışıyoruz. Son derece başarılı üretim yapan bir firma. Hatta 2008 yılında fabrikalarını ziyaretine gittiğimizde bile son derece etkilenmiştik. Türkiye'de bu tarz bir üretimin yapılabiliyor olması açıkçası hem bizi gururlandırmış hem de etkilemişti" dedi. İnan Makina'nın müşterilerine son derece olumlu bir yaklaşım sergilediğini de belirten Şahin, 1998 yılından bu yana İnan Makina ile çalışmaya devam ettiklerini hatırlattı. Water Garden projesi için almış oldukları kırıcılar hakkında da açıklama yapan Şahin, şunları söyledi: "Bu proje için özel olarak İnan Makina'da üç adet kırıcı alımı yaptık. Kırıcılardan biri MTB 505, diğer ikisi de MTB 285. MTB 505 kırıcı Sumitomo 480, MTB 285'ler ise Sumitomo 330 model ekskavatörlere takılı olarak çalışacak."

Haberin devamı, Makina Market dergisinin Nisan sayısında.