Pİ Makina’nın yerli değeri: Pi 60 MSP mobil beton santrali

Türkiye’nin en önemli yerli üreticilerinden olan Pi Makina, ürettiği Pi 60 MSP Mobil Beton Santrali ile sektöre büyük katkı sunuyor. Saatte 60 metreküp beton verebilen Pi 60 MSP, her türlü iklim koşulunda çalışabiliyor. Pİ 60 MSP Beton santrali kolay kurulumu ile de ön plana çıkıyor.

 

Yaptığı yerli üretim iş makineleri ile dikkat çeken Pi Makina, Türkiye’nin en önemli yerli üreticilerinden biri olan faaliyet gösteriyor. Firmanın son üretimlerinden birisi ise mobil beton santrali. Çekicisi dahil olmak üzere tamamen yerli üretim olan Pİ MSP 60 Mobil Beton santrali saatte 60 metreküp beton verebiliyor. Ağır şartlarda ve farklı iklim koşullarında çalışmak üzere dizayn edilen beton santrali muadillerine kıyasla çelik tonaj ağırlığı da daha fazla. Beton tartımlarını oldukça hassas yapabilen bu makine de korozyona karşı 1. sınıf kalite boya kullanılıyor. Beton mikseri, iç aşınma sacları ve paletler döküm malzeme kullanılarak yapıldığı için aşınmaya karşı aşırı dayanıklı. Makinenin en önemli özelliklerinden birisi ise Uluslararası arenada kabul görmüş komponentler kullanılması ile her türlü yedek parçanın lokal marketlerden kolayca bulunabiliyor. Ayrıca Pi Makinenin üstün otomasyon sistemi sayesinde uzaktan erişim ve kontrolde sağlanabiliyor. Makine kolay montaj özelliği sayesinde kısa bir sürede sökülüp takılabiliyor.

 

Teknİk özellikler

Pi 60 MSP mobil beton santralinin bir çok önemli avantajı bulunuyor. Pİ 60 MSP’nin en önemli özellikleri; kolay montaj, dayanıklı ve yedek parçalarının kolay bulunması.Pi 60 MSP’nin muadili marka ve modellere göre çelik tonaj ağırlığı daha fazla. Bu da beton santralinin ömrünün daha uzun olmasını sağlıyor. Pİ 60 MSP’de kullanılan malzemeler oldukça kaliteli olduğunu ifade eden yetkililer, bu sayede mobil beton santralinin daha stabil ve uzun ömürlü çalışabildiğini ve tartımları maksimum hassasiyetle yapabildiğini ifade etti. Tüm beton santrallerinde korozyonu önlemek için birinci sınıf epoksi boya kullanan Pi Makina, beton santralinin mikseri, iç aşınma saçları ve paletlerinin üretiminde döküm malzeme kullanıyor. Böylece, aşınmaya karşı oldukça dayanıklı. Pi Makina’nın ürettiği tüm beton santrali modellerde uluslararası arenada kabul görmüş malzemeler kullanıldığının altını çizen yetkililer, her türlü yedek parça lokal marketlerden kolayca temin edilebildiğini ifade etti.

 

“Kısa sürede homojen karışım”

Pi 60 MSP’nin bir metreküp planet mikseri bulunuyor. Bu mikser sayesinde daha kısa sürede homojen karışımlar yapılabiliyor. Mikser Döküş kapağı hidrolik bir kol ile kontrol edilebiliyor. Ek olarak elektriklerin kesilmesi durumda da beton santralinin içindeki betonu boşaltmak için bir tane manuel kol bulunuyor. Pi 60 MSP’nin dahili 40 kilo çimento silosu bulunmasının yanı sıra, mobil beton santralinin her bir gözü 10 metreküp olmak üzere toplamda 40 metreküp agrega stoğu yapılabiliyor. Agrega tartımı da beton santralinde bulunan tartı ile yapılabiliyor.

 

Uluslararası standartlara uygun üretim

Pi 60 MSP’nin en önemli özelliklerinden birisinin yerli üretim olması olduğunu ifade eden yetkililer, Pi makina’nın yerli ürün üretme ve kullanmaya büyük önem verdiğini ve beton santralinin neredeyse tüm parçalarını Türkiye’den temin ettiklerini ifade etti. Müşteri memnuniyetlerinin firma için oldukça önemli olduğunu vurgulayan yetkililer, Pi 60 MSP’nin İSO CE gibi tüm standartlara uygun üretildiğini vurguladı.

 

Kolay kurulum

Pİ 60 MSP Mobil Beton Santrali kolay kurulumu ile de ön plana çıkıyor. Mobil beton santrali 2 personel ile 2 günde kurulumu tamamlanabiliyor. Beton santralinin zemin betonu ve istinat duvarı haricinde ek bir yapıya ihtiyaç duymuyor. Beton santralinin nakliyesi için de tek çekici yeterli oluyor. Pi 60 MSP Beton Santrali tek rampaya ihtiyaç duyuyor. Tek rampa ile 4 agrega gözüne de yükleme yapılabiliyor.

 

Üstün otomasyon sistemi
Pİ 60 MSP’nin üstün bir otomasyon sistemi olduğunu ifade eden yetkililer, bu otomasyon sisteminin hem operatöre hem de firmaya büyük avantaj sağladığını belirtti. Bu otomasyon sistemini geliştirmek için çalışmalarına hız veren Pi Makina kısa bir süre içinde yeni bir otomasyon sistemini müşterilerinin kullanımına sunacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top